کد خبر:6595
پ
۱۴۰۰۰۸۲۸۰۹۲۲۴۸۵۲۲۲۴۰۸۰۶۴۴

عراق: بهای گاز ایران تا پایان ماه جاری پرداخت می‌شود

وزیر برق عراق اعلام کرد که در توافق با وزیر نفت ایران قرار شده است تا بهای گاز این کشور تا پایان ماه جاری پرداخت شود. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، عادل کریم، وزیر برق عراق با اشاره به تهیه یک طرح فنی جهت آمادگی برای فصل تابستان، اعلام کرد که بهای گاز ایران تا پایان ماه..

وزیر برق عراق اعلام کرد که در توافق با وزیر نفت ایران قرار شده است تا بهای گاز این کشور تا پایان ماه جاری پرداخت شود.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، عادل کریم، وزیر برق عراق با اشاره به تهیه یک طرح فنی جهت آمادگی برای فصل تابستان، اعلام کرد که بهای گاز ایران تا پایان ماه جاری پرداخت خواهد شد.

وی امروز شنبه در نشستی خبری در کربلای معلی تاکید کرد که در سفر اخیر خود به ایران با وزیر نفت این کشور برای پرداخت بهای گاز ایران تا پایان ماه جاری میلادی توافق کرده است.

عادل کریم اعلام کرد که وزارت برق عراق تا حد امکان تلاش کرده تا خود را برای فصل تابستان آماده کند و در همین راستا یک طرح فنی را برای شمال تا جنوب عراق در نظر گرفته است.

به گزارش میدل ایست نیوز، وزیر برق عراق همچنین اعلام کرد که سفر وی به کربلا و دیگر استان‌ها برای اطلاع نزدیک از آمادگی نیروگاه های برق در سراسر عراق است.

داخل راضی، معاون رئیس کمیسیون انرژی پارلمان عراق پیش از این گفته بود که پایان بحران برق در این کشور نیازمند ثبات سیاسی، تشکیل دولت و تخصیص بودجه لازم طی سال‌های پیش‌رو است.

موضوع برق در فصل تابستان عراق از مسائل مهم در این کشور است که هر ساله با اعتراضات گسترده مواجه می‌شود.

عراق در اوج مصرف در فصل تابستان به حدود ۳۶ هزار مگاوات برق نیاز دارد. وزارت برق عراق در تابستان سال گذشته توانست رکورد تازه ای در تولید برق ثبت کند و تولید برق کشور را به ۲۰ هزار مگاوات برساند.

وزیر برق عراق: با ایران بر سر پرداخت بدهی‌های گازی توافق کردیم

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران