کد خبر:5542
پ
۱۳۹۵۱۱۱۴۰۴۵۶۰۵۵۵۰۹۸۷۷۴۷۴

عطوان: رونمایی ایران از پهپاد کمان۲۲ یک شوک نظامی بزرگ برای اسرائیل بود

عطوان در مقاله جدید خود با اشاره به مقاومت همه‌جانبه فلسطینیان برای دفاع از مسجدالاقصی اعلام کرد که رونمایی ایران از پهپاد کمان۲۲ یک شوک نظامی بزرگ برای صهیونیست‌ها بود و آنها را نگران کرده است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه رأی الیوم و ..

عطوان در مقاله جدید خود با اشاره به مقاومت همه‌جانبه فلسطینیان برای دفاع از مسجدالاقصی اعلام کرد که رونمایی ایران از پهپاد کمان۲۲ یک شوک نظامی بزرگ برای صهیونیست‌ها بود و آنها را نگران کرده است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه رأی الیوم و تحلیلگر شناخته‌شده جهان عرب در مقاله جدید خود به بررسی تحولات اخیر در منطقه به‌ویژه در فلسطین اشغالی به‌دنبال جنایت‌های مستمر صهیونیست‌ها علیه اهالی قدس و مسجد الاقصی پرداخته نوشت: به یاد دارم که یکی از دوستان مصری من همواره به‌شوخی می‌گفت "زمانی که خداوند بزرگ می‌خواست رژیم اسرائیل در سرزمین فلسطین بنا شود و نه در کشور دیگری، از قدرت بزرگ و توانایی‌های عظیم فلسطینی‌ها اطلاع داشت و اگر مردم دیگری برای این کار انتخاب می‌شدند اسرائیلی‌ها اکنون در امنیت و ثبات زندگی می‌کردند و درگیر هیچ جنگی نبودند."

عطوان افزود: من این سخنان دوستم را به‌یاد می‌آورم و اکنون من و میلیون‌ها انسان دیگر درگیری‌های شدید میان رژیم اشغالگر صهیونیستی در صحن‌های مسجدالاقصی و اطراف آن رارصد می‌کنیم و قبل از آن نیز پیگیر عملیات‌های شهادت‌طلبانه‌ای که در چهار شهر فلسطین مواضع اسرائیلی را هدف قرار داد و منجر به کشته شدن ۱۴ صهیونیست و زخمی شدن ده‌ها نفر شد، بودیم.

در ادامه این گزارش آمده است: جنایت‌های رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی که تا همین امروز هم ادامه دارد ظلم و ستم و سرکوبگری رژیم صهیونیستی را برای همه جهانیان آشکار کرد و فلسطینیان همه نقشه‌های یهودیان افراطی را که برای انجام مراسم ذبح و قربانی در صحن‌های مسجد الاقصی آماده می‌شدند خنثی کردند، به‌موازات آن شاهد تهدیدات گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه برای پاسخ به جنایات صهیونیست‌ها هستیم و در صورتی که رفتارهای تحریک‌آمیز صهیونیست‌ها ادامه پیدا می‌کرد ممکن بود شاهد شلیک هزاران موشک از غزه به‌سمت تل‌آویو و قدس اشغالی باشیم.

عبدالباری عطوان ادامه داد: همچنین اگر میانجیگری مصر نبود صحنه‌ها در فلسطین بسیار متفاوت‌تر می‌شد. موشکی که روز دوشنبه از غزه پرتاب شد در قالب یک پیام هشداردهنده بود که بر جدی بودن تهدیدات مقاومت تأکید می‌کند و اکنون در ۱۰ روز پایانی ماه مبارک رمضان و در سایه افزایش تمایل و انگیزه فلسطینیان برای انتقام و شهادت امکان وقوع هر اتفاقی وجود دارد. طی دو روز گذشته دو اتفاق قابل توجه افتاد که موجب ایجاد وحشت میان مقامات و شهرک‌نشینان صهیونیست شد و می‌تواند ویژگی‌های مرحله بعدی برای اسرائیلی‌ها را ترسیم کند:

ـ در وهله نخست گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس از پرتاب دو موشک زمین به هوای «استرلا»ی روسیه به‌سمت جنگنده‌های دشمن صهیونیستی خبر دادند که این موشک از زمان شروع درگیری‌ها میان اعراب و صهیونیست‌ها برای اولین بار وارد میدان نبرد شده است.

حزب‌الله: هتک حرمت مسجدالاقصی نتیجه ائتلاف سازشکاران عرب با اشغالگران استبسته‌شدن درهای مسجدالاقصی به‌روی صهیونیست‌ها/ عدم برگزاری راهپیمایی پرچم در شهر قدس/ آزمایش موشکی حماس در بحبوحه درگیری‌هایورش نظامیان و شهرک‌نشینان اسرائیلی به مسجدالاقصیـ اتفاق دوم مربوط به پهپادی است که در رژه نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌مناسبت روز ارتش از آن رونمایی شد؛ پهپادی به‌نام «کمان۲۲» که می‌تواند در مسافت ۳هزار کیلومتری پرواز کند و به‌سختی قابل رصد است. شاید به همین دلیل بود که سید «ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور ایران به سران صهیونیست هشدار داد که در صورت هرگونه تحرک اسرائیل، قدرت عظیم و مهیب جمهوری اسلامی ایران، صهیونیست‌ها را لحظه‌ای آرام نخواهد گذاشت و به عمق اسرائیل ضربه وارد می‌کند.

در ادامه این گزارش آمده است: پیش از این موشک‌های ضدتانک «کورنت» ساخت سوریه و روسیه توانستند افسانه تانک‌های «مرکاوا» را که زمانی افتخار صنعت نظامی رژیم صهیونیستی بود نابود کنند و مانع هرگونه حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه در ۱۰ سال گذشته شوند. اکنون نیز به‌نظر می‌رسد که موشک‌های استرلای روسیه در آینده قابل پیش‌بینی از هرگونه هجوم جنگنده‌های اسرائیلی به نوار غزه جلوگیری کنند.

عطوان تصریح کرد: علاوه بر همه این‌ها اکنون پهپاد کمان۲۲ جمهوری اسلامی ایران نگرانی بزرگی برای نهادهای نظامی اسرائیل به وجود آورده است؛ چرا که این پهپاد می‌تواند به‌راحتی به عمق فلسطین اشغالی برسد و ایران صدها فروند از این پهپادها را و چه‌بسا بیشتر از آن در اختیار دارد، به همین دلیل صهیونیست‌ها نگرانند که فناوری این پهپادها به گروه‌های مقاومت در نوار غزه و جنوب لبنان و… برسد.

عطوان تصریح کرد: اتاق عملیات نظامی مشترکی که گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه ایجاد کرده‌اند تصمیم گرفته است در پاسخ به هتک حرمت مسجدالاقصی از جانب رژیم صهیونیستی یک عملیات موشکی ترتیب دهد و این تصمیم وحشت زیادی در دل مقامات و شهرک‌نشینان صهیونیست انداخته است. این تهدیدات مقاومت موجب شد «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از تصمیم خود برای انجام مراسم ذبح و قربانی توسط شهرک‌نشینان صهیونیست در مسجدالاقصی عقب‌نشینی کند؛ چراکه به‌خوبی می‌داند مقاومت همواره تهدیدهای خود را اجرا می‌کند.

این تحلیلگر برجسته جهان عرب تصریح کرد: رژیم اشغالگر صهیونیستی تنها زبان زور و قدرت را می‌فهمد و فلسطینیان در قدس و کرانه باختری و نوار غزه و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ این مسئله را می‌دانند و آن را در میدان عمل ثابت کرده‌اند. قیام مردم قدس همه معادلات را تغییر داده است و مژده پیروزی می‌دهد. فلسطینیان از مسجد الاقصی حمایت می‌کنند و در سایه اتحاد بی‌سابقه در سرزمین‌های مقاومت هویت عربی خود را اثبات خواهند کرد.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران