کد خبر:2851
پ
۱۴۰۰۰۹۰۷۱۰۳۵۳۵۵۷۲۴۱۴۹۷۱۴

علی باقری در مجلس: تاکنون مذاکره مستقیم با آمریکا نداشته‌ایم/ روند مذاکرات مثبت است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نشست اخیر اعضای این کمیسیون با رئیس تیم مذاکره‌کننده برجامی کشورمان را تشریح کرد. – اخبار سیاسی – محمود عباس‌زاده سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه اعضای کمیسی..

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نشست اخیر اعضای این کمیسیون با رئیس تیم مذاکره‌کننده برجامی کشورمان را تشریح کرد.

– اخبار سیاسی –

محمود عباس‌زاده سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه اعضای کمیسیون روز گذشته جلسه فوق‌العاده‌ای با آقای دکتر علی باقری ـ رئیس تیم مذاکره با اعضای ۱+۴ ـ داشتند، گفت: در این جلسه باقری درباره روند مذاکرات گزارشی را ارائه کرد و به سؤالات مطرح‌شده از سوی نمایندگان نیز پاسخ داد.

وی با ابراز "در این جلسه رئیس تیم مذاکره‌کننده ایرانی، روند مذاکرات را مثبت ارزیابی کرد و بر حسن‌نیت و جدیت جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد"، افزود: باقری اعلام کرد که "تابه‌حال هیچ گفتگوی مستقیمی با آمریکایی‌ها نداشته‌ایم".

نماینده مشکین‌شهر در مجلس تصریح کرد: بر اساس آنچه از مباحث مطروحه در این جلسه می‌توان جمع‌بندی کرد این است که در شرایط موجود اساساً نتیجه‌داشتن و مابه‌ازای عینی مذاکره مستقیم با آمریکا روشن نیست.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: با وجود مثبت و روبه‌جلو بودن روند مذاکرات، هنوز مسائل مهمی باقی مانده است که باید بر سر آن مذاکره و توافق شود.

عباس‌زاده اظهار کرد: حق ماست که تمام تحریم‌ها لغو شود لیکن تا امروز طرف مقابل لغو بخشی از آنها را پذیرفته است، مجموعه قراین و شواهد و واقعیت‌ها از جمله برگه‌هایی که جمهوری اسلامی ایران در دست دارد نشان می‌دهد شرایط برای یک توافق خوب و برد ـ برد آماده است به‌شرط اینکه غربی‌ها هم حسن‌نیت و جدیت داشته باشند.

به گزارش تسنیم، اخیراً حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان گفته بود «اگر در روند مذاکرات به مرحله‌ای برسیم که رسیدن به یک توافق خوب با تضمین بالا لازمه‌اش این باشد که سطحی از گفت‌وگو را با آمریکا داشته باشیم، آن را نادیده نخواهیم گرفت»، پس از این اظهار نظر نیز علی شمخانی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی نیز اعلام کرده بود که موافق مذاکره مستقیم با آمریکا نیست.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران