کد خبر:5813
پ
۱۴۰۱۰۲۰۸۱۵۳۴۵۱۶۴۳۲۵۲۲۷۰۵۴

عملیات استشهادی علیه صهیونیست‌ها گسترش می‌یابد/ گفتگو با محمد شلح از رهبران جهاد اسلامی

محمد شلح از رهبران جهاد اسلامی با بیان اینکه ایران پرچمدار امت اسلام در نبرد با استکبار است، تاکید کرد عملیات‌های شهادت طلبانه علیه اشغالگران قدس گسترش خواهد یافت. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،،صحنه فلسطین طی روزها و هفته‌های اخیر با تحولات مهمی روبرو بوده است که مهمتری..

محمد شلح از رهبران جهاد اسلامی با بیان اینکه ایران پرچمدار امت اسلام در نبرد با استکبار است، تاکید کرد عملیات‌های شهادت طلبانه علیه اشغالگران قدس گسترش خواهد یافت.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،،صحنه فلسطین طی روزها و هفته‌های اخیر با تحولات مهمی روبرو بوده است که مهمترین آنها انجام چندین عملیات شهادت طلبانه متمایز و منحصر به فرد در عمق اراضی اشغالی ۱۹۴۸ و فراگیرتر شدن مبارزات در کرانه باختری با وجود حضور گسترده نظامیان صهیونیست و همکاری امنیتی گسترده تشکیلات خودگردان با اشغالگران بوده است، در خصوص این تحولات با «محمد شلح» از رهبران جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه به گفتگو نشسته‌ایم که مشروح آن از نظر خوانندگان گرامی می‌گذرد:

مسجد الاقصی , بیت المقدس , روز جهانی قدس ,

تسنیم: تشدید عملیات شهادت طلبانه و مقاومت علیه صهیونیست‌ها در روزها و هفته‌های اخیر یک تحول مهم در صحنه فلسطین بوده این عملیات شهادت طلبانه بر ناتوانی رژیم صهیونیستی در ممانعت از عملیات شهادت طلبانه و جنبش‌های اعتراضی فلسطینیان و ناتوانی صهیونیست‌ها در پیش بینی عملیات شهادت طلبانه در آینده ، نظر شما درباره عملیات شهادت طلبانه و مقاومت علیه رژیم صهیونیستی در آینده چیست؟

شلح: سلام و ادب دارم خدمت شما و تمام مردم ایران که از مقاومت اسلامی فلسطین به ویژه جنبش جهاد اسلامی فلسطین حمایت می‌کنند . عملیات استشهادی که اخیراً روی داد نتیجه جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین و کشتار و جنایات علیه مردم ما در کرانه باختری و مصادره کردن زمین‌هایمان در مناطق ١٩٤٨ و تجاوزات به مسجد الاقصی است.

باید یک نکته دیگر را خدمت شما عرض کنم و آن هم قرار گرفتن برخی از حکام کشورهای عربی در کنار رژیم صهیونیستی است که علیه مردم فلسطین ایستادند.بنابراین مردم فلسطین اراده کردند که از صهیونیست‌ها انتقام بگیرند و پیامی را به عادی سازان روابط با رژیم صهیونیستی ارسال کنند که به آرمان فلسطین خیانت کردند مبنی بر اینکه ما شکست نخواهیم خورد و همچنین ما پرچم سفید(به نشانه تسلیم) را بالا نخواهیم برد. تسلیم نخواهیم شد مادامی که دشمن جنایات متعدد در سرزمین ما مرتکب می‌شود.

بنابراین چهار عملیات استشهادی انجام شد که ارکان دشمن را به لرزه درآورد و دشمن را به زمین زد و این را با دلیل قاطع ثابت کرد همان طور که سید حسن نصرالله فرمود که این دشمن از لانه عنکبوت هم سست‌تر است.بنابراین مقاومت توانست به دشمن ضربه بزند و تلفاتی را به آن وارد کند، تا زمانی که دشمن صهیونیستی این جنایات را مرتکب می‌شود و اراده می‌کند که حق مردم فلسطین را مصادره کند عملیات استشهادی گسترش و ان شاءالله ادامه خواهد یافت.

تسنیم: این روزها شاهد تشدید مبارزه فلسطینی‌ها با صهیونیست‌ها در سرزمین‌های فلسطینی به ویژه در کرانه باختری و قدس شریف هستیم و با نزدیک شدن به روز جهانی قدس تدابیر صهیونیست‌ها برای مقابله بیشتر با معترضان فلسطینی تشدید می‌شود. به نظر شما این مسیر تقابلی در روزهای آتی به ویژه در روز قدس به چه سمتی می‌رود.

شلح: : مردم فلسطین در یک جنگ و نبرد کاملاً تمام عیار با این رژیم صهیونیستی جنایتکار در تمام مناطق از مناطق ١٩٤٨ تا کرانه باختری و حتی قدس و یا در غزه قرار دارند، ولی در ماه رمضان مقاومت به یک نوع الگویی دسترسی پیدا کرده که قبلاً ما در مورد آن به دیگران هشدار دادیم و این الگوی جدید در روز قدس گسترش می‌یابد. ان شاءالله و دشمن صهیونیستی به خوبی می‌داند که روز قدس که توسط امام خمینی(ره) اعلام شد یک روز جهانی، اسلامی و عربی برای اعلام همبستگی با ملت فلسطین است.

تمام احساسات امت اسلامی به سمت همبستگی با مردم فلسطین به پیش می‌رود و وقتی ملت فلسطین این را می‌بیند که امت اسلام در کنارش ایستاده است، می‌تواند به مبارزه و نبرد با صهیونیست‌ها ادامه دهد و این مسئله به مردم فلسطین نیرو و انرژی مضاعف می‌دهد تا به ادامه مقاومت و ادامه این عملیات استشهادی بپردازد.

مسجد الاقصی , بیت المقدس , روز جهانی قدس ,

ما اعتقاد داریم که روز جهانی قدس روز مقدسی است برای ما و این یادگاری نیک را از امام خمینی(ره) به ارث بردیم و این یک صدقه جاریه از روح پرفتوح امام(ره) است که باقی خواهد ماند تا اینکه مسجد الاقصی از اشغالگری صهیونیست‌های جنایتکار آزاد شود.

تسنیم: در سایه گسترش عملیات‌های شهادت طلبانه و مقاومت فردی در مناطق اشغالی ۱۹۴۸ و کرانه باختری تاثیر این تظاهرات و تجمعات جهانی مسلمانان در روز جهانی قدس بر ادامه این عملیات‌های شهادت طلبانه و مقاومت علیه اشغالگران خواهد داشت؟

شلح: این راهپیمایی‌ها که در روز جمعه پیش رو برگزار خواهد شد ان شاءالله نیرو و انگیزه بسیار قوی به مردم فلسطین و تمام آزادگان جهان خواهد داد ، مبنی بر اینکه مردم فلسطین در این نبرد و در میدان تنها نیست ، بنابراین نیروی مضاعف و قوی برای بالا بردن روحیه معنوی مجاهدان و مردم فلسطین خواهد بود و به فلسطینی‌ها اطمینان خواهد داد هر چه بیشتر به اماکن مقدس خود و سرزمین خود چنگ بزنند.

ما وقتی در روز جمعه می‌بینیم که میلیون‌ها انسان در راهپیمایی‌ها از تهران تا صنعاء و از بیروت تا دمشق و بغداد و در اندونزی و مالزی و در تمام جهان شرکت می‌کنند، احساس می کنیم که امت اسلام هنوز زنده و پویا است و همه برای یاری و پیروزی جمهوری اسلامی ایران دعا می‌کنند که باعث شد وارث این روز مقدس به دست رهبر بزرگ، حضرت امام خمینی(ره) شویم.

بسیار طبیعی است وقتی که این تجمعات را می‌بینیم این نکته را درک می‌کنیم که ما در نبرد و در مقاومت تنها نیستیم . ما خون و جان خود را برای قدس می‌دهیم ، وقتی می‌بینیم که ایرانی‌ها، لبنانی‌ها، یمنی‌ها و تمام آزادگان جهان در کنار ما هستند.

بنابراین ما جان‌های خود را برای قدس و فلسطین و همچنین امت فدا می‌کنیم و همچنین از جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت دست نخواهیم کشید و به صورت متحد در میدان نبرد خواهیم بود ان شاءالله.

به مبارزه با رژیم صهیونیستی و آمریکا به عنوان رأس افعی ادامه خواهیم داد تا اینکه بتوانیم سر آن را قطع کنیم و آن را از منطقه بیرون بیندازیم ان شاءالله و این شیطان بزرگ باید از منطقه بیرون انداخته شود همان طور که امام خمینی (ره)فرموده بودند.

تسنیم: از شما خیلی ممنونم برای شما و ملت فلسطین توفیق و سلامتی و پیروزی مسئلت داریم و امیدواریم شاهد آزادی قدس شریف به یاری خدا و بازوان رزمندگان مقاومت فلسطین باشیم.

شلح: همواره پیروزی های پیاپی را برای شما آرزو می‌کنیم، جمهوری اسلامی ایران پرچمدار امت اسلام در نبرد با این استعمار و استکبار جهانی است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران