کد خبر:8153
پ
۱۴۰۱۰۴۱۱۱۳۵۴۲۵۲۶۴۲۵۶۱۴۸۰۱۰

فیصل المقداد: سفر امیرعبداللهیان به دمشق خیلی مهم است/ امیر عبداللهیان: وارد مرحله جدید همکاری‌ها شده‌ایم

وزیر خارجه ایران در سفر به دمشق مورد استقبال همتای سوری خود قرار گرفت و حمله اخیر رژیم اسرائیل به غرب سوریه را محکوم کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز به منظور گفتگو و تبادل نظر با مقامات عالی سوریه وارد..

وزیر خارجه ایران در سفر به دمشق مورد استقبال همتای سوری خود قرار گرفت و حمله اخیر رژیم اسرائیل به غرب سوریه را محکوم کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز به منظور گفتگو و تبادل نظر با مقامات عالی سوریه وارد دمشق پایتخت این کشور شد و در فرودگاه مورد استقبال آقای فیصل المقداد وزیر امور خارجه این کشور قرار گرفت.

کشور سوریه , جمهوری اسلامی ایران , فیصل مقداد , حسین امیرعبداللهیان ,

فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه سفر «حسین امیر عبداللهیان» همتای ایرانی خود به دمشق را مهم توصیف کرد.

وزیر امور خارجه سوریه در بدو استقبال از همتای ایرانی خود گفت که این سفر «خیلی مهم» است و بعد از تحولات داخلی، منطقه‌ای و بین المللی زیادی صورت می‌گیرد.

او گفت که در کنار تلاش‌های گسترده ایران در زمینه پرونده هسته‌ای ایستاده‌ایم و از موضع آن در این زمینه حمایت می‌کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به دمشق طی مصاحبه ای مطبوعاتی به همراه وزیر امور خارجه سوریه، اهداف سفر جاری خود را برای خبرنگاران تشریح کرد.

حسین امیرعبداللهیان به سفر اخیر «بشار اسد»، رئیس جمهور سوریه به تهران و دیدار با مقامات کشورمان از جمله مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت که این سفر نقطه تحول مهمی در روابط فیمابین دو کشور بود و ما وارد مرحله جدیدی در همه زمینه‌ها شدیم.

امیرعبداللهیان، حمله موشکی امروز رژیم اسرائیل به سوریه را محکوم کرد و گفت که این رژیم با این حملات می‌خواهد دمشق را به عنوان شهر غیرامنی نشان دهد تا در برابر بازگشت شهروندان سوری پناهنده به خانه و کاشانه خود سنگ اندازی کند.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران شب گذشته اعلام کرد که وزیر خارجه کشورمان راهی دمشق خواهد شد. او ساعتی پیش وارد فرودگاه دمشق شد و مورد استقبال همتای سوری خود قرار گرفت.

امیرعبداللهیان: هدف از سفر به سوریه استقرار صلح و امنیت استامیرعبداللهیان به دمشق سفر کرد

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران