کد خبر:3238
پ
۱۴۰۰۱۱۲۳۱۹۲۹۳۹۷۱۶۲۴۷۵۲۳۲۴

قدردانی مفتی لبنان از حمایت جمهوری اسلامی ایران از کشورش

مفتی جعفری لبنان در سخنان اعلام کرد: هرگز حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از لبنان را فراموش نمی‌کنیم. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شیخ احمد قبلان مفتی جعفری لبنان که به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سخن می‌گفت تاکید کرد: ما در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به ه..

مفتی جعفری لبنان در سخنان اعلام کرد: هرگز حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از لبنان را فراموش نمی‌کنیم.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شیخ احمد قبلان مفتی جعفری لبنان که به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سخن می‌گفت تاکید کرد: ما در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به همراهی جمهوری اسلامی ایران با لبنان اشاره می کنیم، مشارکت و همراهی که با کمک نامحدود از مقاومت برای اخراج اسرائیل از لبنان آغاز و در تمامی بزنگاه‌های لبنان همراه آن بود تا همچنان نیز پیشنهادات نجات بخش آن را برای زیر ساخت‌های کشور و گشودن نامحدود بازارها را از سوی تهران شاهد باشیم.

مفتی لبنان در این سخنان که شبکه تلویزیونی المنار و شمار دیگری از رسانه‌های لبنان آن را بازتاب داده‌اند گفت: ما حمایت تهران از لبنان را در زمانی که همه به ما پشت کردند را فراموش نمی‌کنیم، امروز نقطه قوت لبنان در معادلات منطقه هم مستقیما به حمایتی باز می‌گردد که مقاومت را به مرکز نقل لبنان و بازیگری تاثیر گذار و محوری در معادلات منطقه‌ای و نقشه آن تبدیل کرده است.

او تاکید ما قبلا گرایش به سوی آمریکا را هم برای مدتی طولانی تجربه کرده‌ایم، تجربه‌ای که با بدترین ورشکستگی تاریخ برای ما به پایان رسید، پس امیدوارم مسئولین سیاسی در لبنان با دلسوزی‌های تهران برای لبنان همراهی کنند، تا آنگاه ببینند که لبنان به کجا خواهد رسید.

گفتنی است با وجود هجمه رسانه‌ای بسیار شدید و گسترده رسانه‌های عربی ـ غربی ـ صهیونیستی از همکاری ایران با مردم لبنان، بسیاری از مردم لبنان از کمک‌های تهران به کشورشان ابراز تشکر و قدردانی دارند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران