کد خبر:3052
پ
۱۴۰۰۱۱۱۹۱۳۲۸۳۱۴۳۱۲۴۷۱۳۸۶۱۰

قدردانی وزیر لبنانی از حمایت‌های ایران و تاکید بر تقویت همکاری‌های مشترک

وزیر کشاورزی لبنان در دیدار با هیئت ایرانی در کنفرانس فائو در بغداد، از حمایت‌های تهران از لبنان در سطوح مختلف قدردانی کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «عباس الحاج حسن» وزیر کشاورزی لبنان که برای مشارکت در نشست منطقه‌ای «فائو» به بغداد سفر کرده در حاشیه این نشست با هی..

وزیر کشاورزی لبنان در دیدار با هیئت ایرانی در کنفرانس فائو در بغداد، از حمایت‌های تهران از لبنان در سطوح مختلف قدردانی کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «عباس الحاج حسن» وزیر کشاورزی لبنان که برای مشارکت در نشست منطقه‌ای «فائو» به بغداد سفر کرده در حاشیه این نشست با هیئت ایرانی دیدار و گفتگو کرد.

به نوشته الاخبار، وزیر کشاورزی لبنان در این دیدار ضمن قدردانی از نقش محوری ایران در حمایت از لبنان در سطوح مختلف گفت که لبنان آرزوی برقراری روابط پیشرفته در زمینه همکاری‌های کشاورزی، تحقیقات علمی و تبادل تجربیات با ایران را دارد.

هیئت ایرانی نیز به نوبه خود با بیان اینکه کار دولت این کشور در راستای چشم انداز ریاست جمهوری آن در زمینه برقراری روابط مناسب و پیشرفته با همسایگان است بر آمادگی وزارت کشاورزی ایران جهت همکاری با لبنان در زمینه آبیاری با فناوری‌های پیشرفته تاکید کرد.

دو طرف همچنین درباره تشکیل کمیته‌های فنی جهت بحث درباره همکاری‌های مشترک به توافق رسیدند.

معاون جریان آزاد ملی لبنان: به دنبال احیای کامل روابط با سوریه هستیم/ جبران باسیل به دمشق می‌رود / اختصاصینشست سه جانبه عراق، سوریه و ترکیه برای حل مشکل آب

وزیر کشاورزی لبنان که به بغداد سفر کرده گفت، امروز سه شنبه یادداشت تفاهمی در زمینه کشاورزی و در حاشیه نشست منطقه‌ای فائو با عراق امضا می‌کند.

وزیر کشاورزی لبنان افزود: روابط عراق و لبنان ریشه دار است و به زودی یادداشت تفاهمی با وزیر کشاورزی عراق امضا می‌کنیم که برای دو کشور و به طور مشخص مصرف کننده عراقی اهمیت دارد و به موجب آن محصولات لبنان به راحتی به عراق و محصولات عراقی به راحتی به لبنان می‌رسد.

این وزیر لبنانی همچنین با هیئت سوری نیز دیدار کرد. وی با اشاره به اهمیت همکاری مشترک در زمینه مبادله محصولات کشاورزی، تسهیل سازوکارهای بازاریابی آنها و رفع مشکلات پیش روی ارسال محصولات کشاورزی، خواستار برگزاری نشست کشاورزی در دمشق شامل سوریه، عراق، لبنان و مصر و اردن شد.

سی و ششمین دوره کنفرانس عمومی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) وابسته به سازمان ملل متحد امروز در پایتخت عراق برگزار شد.

شرکت کنندگان در این کنفرانس چند مساله از جمله (امنیت غذایی)، (رژیم غذایی سالم برای همه برای زندگی بهتر)، و (الگوهای سلامت و پیشگیری از همه اشکال سوء تغذیه) را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران