کد خبر:8219
پ
۱۴۰۰۰۹۲۷۱۵۰۱۳۸۷۳۲۴۲۹۸۰۱۴

قدردانی کرزی از اقدامات بشردوستانه ایران

رئیس جمهور پیشین افغانستان در دیدار با معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل از اقدامات بشردوستانه کشورمان در امدادرسانی به زلزله‌زدگان شرق افغانستان قدردانی کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان در دیدار صبح امروز با سید حسن مرتضوی، م..

رئیس جمهور پیشین افغانستان در دیدار با معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل از اقدامات بشردوستانه کشورمان در امدادرسانی به زلزله‌زدگان شرق افغانستان قدردانی کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان در دیدار صبح امروز با سید حسن مرتضوی، معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، از اقدامات انسان‌دوستانه ایران در امدادرسانی به زلزله‌زدگان ولایت‌های شرقی افغانستان قدردانی کرد.

در این دیدار، سید حسن مرتضوی ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های مصیبت‌زده در زلزله ولایت‌های شرقی افغانستان، امدادرسانی به آسیب‌دیدگان را در راستای رسالت انسانی و اسلامی جمهوری اسلامی خوانده و آن را نشانه همدلی بین دو ملت برشمرد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط دفتر مطبوعاتی کرزی، طرفین در ادامه این دیدار درباره آخرین تحولات افغانستان نیز گفتگو کرده و به تبادل نظر پرداختند.

جمهوری اسلامی ایران، نخستین کشوری بود که بعد از زلزله مهیب در شرق افغانستان، کمک‌های بشردوستانه و نیروهای امدادی را به این مناطق اعزام کرد.

چهار محموله کمک‌های اولیه با چهار فروند هواپیما و سه محموله کمک جداگانه از طریق زمینی توسط جمهوری اسلامی به مناطق زلزله‌زده خوست و پکتیکا در شرق افغانستان ارسال شد. این کمک‌ها شامل چادر، پتو، پوشاک و مواد غذایی و بهداشتی بود که در میان زلزله‌زدگان توزیع شد.

معاون سفیر ایران: جامعه جهانی برای ارسال کمک‌ها به زلزله‌زدگان افغانستان مانع تراشی نکندکرزی در دیدار با معاون سفیر ایران: مردم توان جنگی جدید ندارند/ طالبان زمینه مشارکت مردم در دولت را فراهم کندمعاون سفیر ایران در کابل: امید داریم شرایط در آینده برای مردم افغانستان آسان شود

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران