کد خبر:6642
پ
۱۴۰۱۰۲۳۱۲۲۳۰۱۹۷۱۲۲۵۳۶۵۰۹۴

قطر: ورود نفت ایران باعث ثبات در بازار جهانی نفت خواهد شد

معاون نخست وزیر قطر اعلام کرد ورود نفت ایران به بازار می‌تواند به ثبات قیمت نفت خام و کاهش تورم در این زمینه کمک کند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در گفت وگو با روزنامه آلمانی هندلزبلات که بخش هایی از آن را خبر..

معاون نخست وزیر قطر اعلام کرد ورود نفت ایران به بازار می‌تواند به ثبات قیمت نفت خام و کاهش تورم در این زمینه کمک کند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در گفت وگو با روزنامه آلمانی هندلزبلات که بخش هایی از آن را خبرگزاری رسمی قطر ترجمه و منتشر کرد، در رابطه با سفر اخیرش به همراه امیر قطر به تهران گفت: رهبری ایران به ما خبر داد آمادگی دارد با هدف کمک به تامین ثبات در منطقه خلیج فارس، به راه‌حل میانه‌ای برسد.

او در این رابطه افزود: ورود نفت ایران به بازار می‌تواند به ثبات قیمت نفت خام و کاهش تورم در این زمینه کمک کند.

وزیر خارجه قطر از شکل‌گیری بلوک بندی بین شرق و غرب ابراز نگرانی کرده و گفت: قطر به دنبال راهبردی متوازن و روابطی خوب با همه طرف‌ها است.

به گفته آل ثانی: قطر به عنوان یکی از کشورهای عضو شورای همکاری، خواهان حفظ روابط خود با ایالات متحده و اروپا از یک سو و در عین حال به دنبال روابط متوازن با چین، روسیه و بقیه کشورها از سوی دیگر است.

به گفته این مقام قطری: ما در پی آنیم که ببینیم چگونه می‌توانیم همه این موارد را در کنار هم داشته باشیم و در عین حال به عاملی برای چند دستگی تبدیل نشویم.

آل ثانی قطر را بزرگترین سرمایه گذار در میان کشورهای خاورمیانه در اقتصاد آلمان معرفی کرده و افزود: ما در مقابل شرکای تجاری اروپایی خود متعهد باقی ماندیم و به رغم آن که این اختیار را داریم که در صورت وجود قیمت‌های بالاتر محموله‌های خود را به آنجا به فروشیم اما همچنان روی محموله‌های گاز مایع ما به سوی همین کشورها است.

وی در عین حال خاطرنشان کرد، قطر در حال حاضر به دنبال افزایش تولید گاز است تا بتواند ظرفیت صادراتی خود را از گاز مایع به اروپا افزایش دهد.

وزیر فرهنگ قطر:‌ خواهان گسترش همکاری‌ها با ایران هستیم/ اهتمام داریم ‌روابط بین دو کشور بسیار گسترده‌تر باشد

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران