کد خبر:10309
پ
۱۳۹۹۰۲۲۰۰۹۵۴۴۹۶۵۲۲۰۳۴۵۸۷۴

مرندی: برای اینکه توافق امضا شود نباید هیچ ابهامی باقی بماند

محمد مرندی، مشاور تیم مذاکره کننده هسته‌ای نوشت: «برای اینکه توافق امضا شود نباید هیچ ابهامی باقی بماند که بعداً برای آسیب رساندن به توافق مورد استفاده قرار گیرد. این پیچیده نیست.» – اخبار بین الملل – به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم؛ محمد مرندی، مشاور تیم مذاکره کننده هسته‌ای در خصوص پاسخ ا..

محمد مرندی، مشاور تیم مذاکره کننده هسته‌ای نوشت: «برای اینکه توافق امضا شود نباید هیچ ابهامی باقی بماند که بعداً برای آسیب رساندن به توافق مورد استفاده قرار گیرد. این پیچیده نیست.»

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم؛ محمد مرندی، مشاور تیم مذاکره کننده هسته‌ای در خصوص پاسخ ایران به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا در صفحه شخصی خود نوشت: «سه کشور اروپایی و ایالات متحده می‌دانند که پاسخ ایران بسیار منطقی است. مذاکره کنندگان ایالات متحده و اروپایی قبلا گفته بودند که کلمات مهم هستند.»

وی همچنین نوشت: «برای اینکه توافق امضا شود (که می تواند ظرف چند روز اتفاق بیفتد) نباید هیچ ابهامی باقی بماند که بعداً برای آسیب رساندن به توافق مورد استفاده قرار گیرد. این پیچیده نیست.»

مرندی پیش از این نیز در توئیتی نوشته بود: «محمد مرندی، مشاور تیم مذاکره کننده هسته‌ای در خصوص پاسخ ایران به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا در صفحه شخصی خود نوشت: ایران همانطور که وعده داده بود پاسخ داده است. وقت آن است که تیم بایدن تصمیم جدی بگیرد.»

وی افزود: «برای ایالات متحده، (پاسخ) "سازنده" معمولاً به معنای پذیرش شرایط ایالات متحده است. برای ایران این به معنای توافقی است که متعادل و تضمین شده باشد.»

مرندی ادامه داد: «اگر آمریکا تصمیم درستی بگیرد، می‌توان سریعا به توافق دست پیدا کرد.»

مرندی: ایران پاسخ داد؛ تیم بایدن تصمیم جدی بگیردنظرات ایران برای جمع‌بندی مذاکرات احیای برجام به هماهنگ‌کننده ارسال شد

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران