کد خبر:6152
پ
۱۳۹۸۰۴۲۴۱۷۱۸۵۶۷۴۱۱۷۸۹۵۰۳۴

معاون نخست‌ وزیر روسیه به تهران سفر می‌کند

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه از سفر الکساندر نواک معاون نخست‌ وزیر روسیه و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه به تهران و دیدار با معاون اول رییس جمهور خبر داد. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشست ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «کمیسیون مشترک اقتصادی روسیه» به..

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه از سفر الکساندر نواک معاون نخست‌ وزیر روسیه و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه به تهران و دیدار با معاون اول رییس جمهور خبر داد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشست ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «کمیسیون مشترک اقتصادی روسیه» به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مرکب از مدیران دستگاه‌های ذیربط و همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه برگزار شد.

در این نشست صفری از دستگاه‌های مختلف درخواست کرد موضوع برگزار کردن کمیسیون‌های مشترک را دنبال کنند.

وی از سفرقریب الوقوع الکساندر نواک معاون نخست‌ وزیر روسیه و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه به تهران و دیدار با معاون اول رئیس جمهور به عنوان همتا خبر داد.

همکاری های مالی، حل مشکلات ترانزیتی و همکاری در زمینه طرح‌های نفت و گاز از اهداف برگزاری این کمیسیون مشترک به شمار می رود.

همچنین لغو روادید دوجانبه برای توریسم گروهی از جمله موضوعات مورد بررسی دو طرف خواهد بود.
کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه نیز در این نشست با اشاره به دوران جدید روابط ایران و روسیه، تاکید کرد: فضای کاری پس از سفر رئیس جمهور ایران به روسیه برای دو طرف فراهم تر شده است و عزم جدی برای حل مشکلات ترانزیتی و صادراتی و در زمینه اعتبارنامه های گمرکی وجود دارد.

جلالی روسیه را بازار بزرگ مناسبی برای صادرات به خصوص در زمینه پوشاک، محصولات چرمی و آبزیان دانست و برگزاری کمیسیون های مشترک را تسهیل کننده روند روبه رشد تجارت دو کشور ارزیابی کرد.

در ادامه حاضران در این جلسه در خصوص موضوعات محوری که می تواند در کمیسیون مشترک اقتصادی پیش رو مدنظر قرار گیرد به تبادل نظر پرداختند و محورها و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران