کد خبر:3953
پ
۱۴۰۰۱۲۱۲۱۳۵۷۰۵۹۱۶۲۴۸۹۴۲۷۴

مقام ایرانی: دارایی‌های افغانستان آزاد شود/ هنوز چالش تروریسم در افغانستان وجود دارد

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل با تاکید بر آزادی دارایی‌های افغانستان اظهارداشت که هنوز تروریسم به عنوان یک چالش بزرگ در افغانستان وجود دارد. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «زهرا ارشادی» معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل با اشاره به دارایی‌های توقیف شده افغانستان توس..

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل با تاکید بر آزادی دارایی‌های افغانستان اظهارداشت که هنوز تروریسم به عنوان یک چالش بزرگ در افغانستان وجود دارد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «زهرا ارشادی» معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل با اشاره به دارایی‌های توقیف شده افغانستان توسط آمریکا گفت: آزاد کردن این دارایی‌ها که برای احیای اقتصاد افغانستان و نجات جان مردم حیاتی است، نباید به هیچ وجه سیاسی و مشروط شود.

وی در ادامه با اشاره به گزارش اخیر دبیرکل سازمان ملل درباره افغانستان افزود: : براساس این گزارش، تروریسم هنوز یک چالش بزرگ در افغانستان است و حملات گروه‌های تروریستی منتسب به داعش تشدید شده و به خارج از کابل و شرق افغانستان گسترش یافته است.

ارشادی با ابراز نگرانی نسبت به پیامدهای بالقوه فاجعه‌بار وضعیت افغانستان برای امنیت و ثبات منطقه گفت که اگر به طور موثر به آن پرداخته نشود، فروپاشی اقتصادی-اجتماعی افغانستان ممکن است منجر به فقر گسترده و هجوم گسترده مهاجران به کشورهای همسایه شود.

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل از جامعه جهانی نیز خواست تا مسئولیت خود را در قبال همسایگان افغانستان و کمک به پناهجویان و آوارگان ایفا کنند.

چین: آمریکا از بحران انسانی افغانستان به عنوان ابزار سیاسی استفاده می‌کندسازمان ملل: بدون همکاری با طالبان کمک به افغانستان امکانپذیر نیستتلاش لابی‌گران آمریکایی برای کسب سهمی از دارایی‌های افغانستان

وی در ادامه ضمن درخواست از طالبان برای برداشتن «گام‌های جدی برای تضمین دولت فراگیر واقعی شامل همه گروه‌های سیاسی و قومی » تاکید کرد که ایران در این راستا به تعامل با همه طرف‌ها در افغانستان، از جمله طالبان، برای رسیدگی به چالش‌های مختلف پیش روی این کشور ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران