کد خبر:1512
پ
۱۴۰۰۰۹۲۱۱۹۳۷۳۲۳۹۱۲۴۲۶۰۱۹۴

منبع نزدیک به تیم مذاکره‌کننده ایران: در دور جدید مذاکرات وارد محتوا می‌شویم/ پیشرفت منوط به رویکرد طرف مقابل درباره تحریم‌هاست

یک منبع نزدیک به تیم مذاکره‌کننده ایران با بیان “در دور جدید مذاکرات وارد محتوا می‌شویم” گفت: پیشرفت منوط به رویکرد طرف مقابل درباره تحریم‌هاست. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، یک منبع نزدیک به تیم مذاکره‌کننده ایران درباره دستور کار مذاکرات پیشِ‌رو در وین به خبرنگار تسنیم گفت: با توافق..

یک منبع نزدیک به تیم مذاکره‌کننده ایران با بیان “در دور جدید مذاکرات وارد محتوا می‌شویم” گفت: پیشرفت منوط به رویکرد طرف مقابل درباره تحریم‌هاست.

 

یک منبع نزدیک به تیم مذاکره‌کننده ایران درباره دستور کار مذاکرات پیشِ‌رو در وین به خبرنگار تسنیم گفت: با توافق درباره مسایل شکلی مذاکرات در دور پیشین، مذاکره‌کنندگان قرار است در دور آتی درباره محتوا گفتگو کنند. اگر طرف‌های دیگر آماده تمرکز بر گفتگوهای محتوایی باشند، می‌توانیم رو به جلو حرکت کنیم. تیم ایران با قدرت و آماده به وین می‌رود و تا زمانی که لازم باشد برای ادامه گفتگوها در این شهر خواهد ماند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: ایران متعهد به دستیابی به یک توافق خوب در کوتاهترین زمان ممکن است، اما ما اسیر ضرب‌الاجل‌های ساختگی نخواهیم شد و این ضرب‌الاجل‌ها باعث تغییر خطوط قرمز ما نخواهند شد، برای ما حالت اضطراری در مذاکرات وجود ندارد.

وی ادامه داد: پیشرفت حاصل‌شده درباره متون مربوط به موضوعات هسته‌ای در دور قبل حاکی از تعامل جدی ایران است. الآن نوبت طرف‌های مقابل است تا حسن‌نیت خود را در رابطه با موضوعات تحریمی نشان دهند، پیشرفت در دور آتی منوط به رویکرد طرف مقابل است.

این منبع درباره گلایه‌های طرف ایرانی از تیم فرانسوی در مذاکرات گفت: الآن قضاوت نمی‌کنیم، منتظر می‌مانیم تا ببینیم آیا آنها در دور آتی مذاکرات نقش توافق‌خراب‌کن یا توافق‌درست‌کن خواهند داشت.

 

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران