کد خبر:5074
پ
۱۴۰۱۰۱۱۶۱۶۳۴۱۲۱۶۶۲۵۰۸۸۱۴۴

موضوع آب محور گفت‌وگوی معاون سفارت ایران با وزیر انرژی و آب افغانستان

معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با وزیر انرژی و آب طالبان درباره تغییر اقلیم و موضوع آب بین دو کشور گفت‌وگو کردند. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سید حسن مرتضوی» معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با «ملاعبداللطیف منصور» وزیر انرژی و آب طالبان درباره مسائل ت..

معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با وزیر انرژی و آب طالبان درباره تغییر اقلیم و موضوع آب بین دو کشور گفت‌وگو کردند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سید حسن مرتضوی» معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با «ملاعبداللطیف منصور» وزیر انرژی و آب طالبان درباره مسائل تغییرات اقلیم و موضوع آب تبادل نظر کردند.

وزارت انرژی و آب طالبان در توئیتی اظهارداشت که دو طرف درباره مسائل مربوط به مدیریت آب گفت‌وگو کردند.

کشور افغانستان ,

وزیر انرژی و آب طالبان در این دیدار اطمینان داد که در مدیریت آب رودخانه هیرمند بر اساس قانون و توافقات موجود دو کشور همکاری خواهد کرد.

بر اساس توییت وزیر انرژی و آب طالبان، ملاعبداللطیف منصور همچنین گفت که تغییر اقلیم و خشکسالی مداوم بر رودخانه هیرمند تاثیر گذاشته است.

«سید حسن مرتضوی» معاون و سرپرست سفارت ایران در کابل کمی پیش‌تر نیز در دیدار با «سراج‌الدین حقانی» وزیر کشور طالبان با اشاره به برخی مشکلات مرزی پیش آمده میان نظامیان کشورمان و نیروهای مرزی افغانستان خواستار ایجاد فوری هیئت مشترک مرزی و حل و فصل برخی سوء تفاهمات در این باره شد.

وزیر کشور طالبان نیز از این پیشنهاد استقبال کرده بود و قرار شد تا در آینده نزدیک نسبت به ایجاد هیئت مشترک مرزی اقدام شود.

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران