کد خبر:3477
پ
۱۴۰۰۱۲۰۱۱۴۴۴۰۸۹۱۲۴۸۲۰۶۴۴

میقاتی: حمایت‌های ایران از ثبات و آرامش در لبنان را فراموش نخواهیم کرد

نخست وزیر لبنان در دیدار با وزیر خارجه کشورمان گفت: مردم و دولت لبنان حمایت‌های ایران از ثبات و آرامش در لبنان را فراموش نخواهند کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دیدار با آقای نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان یکی دیگر از برنامه های سفر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ک..

نخست وزیر لبنان در دیدار با وزیر خارجه کشورمان گفت: مردم و دولت لبنان حمایت‌های ایران از ثبات و آرامش در لبنان را فراموش نخواهند کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دیدار با آقای نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان یکی دیگر از برنامه های سفر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان به شهر مونیخ آلمان برای شرکت در پنجاه و هشتمین کنفرانس امنیتی مونیخ بود.

امیرعبداللهیان در این دیدار بر پیوندهای عمیق دوستی بین دو ‌ملت و کشور تاکید کرد و مساعی همه کشورها برای کمک به ثبات و امنیت داخلی لبنان و عدم مداخله کشورهای ثالث در مسائل داخلی لبنان برای پیشبرد دستور کار سیاسی خود را ضروری دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان با مرور ابعاد مختلف روابط به ویژه در ابعاد اقتصادی، فرهنگی و سیاسی، بر لزوم پیگیری اجرایی شدن توافقات قبلی بین دو کشور در راستای ارتقای روابط در عرصه های مختلف بین تهران و بیروت تاکید کرد.

نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین تحولات این کشور، از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و مردم لبنان تقدیر کرد و خاطر نشان نمود: مردم و دولت لبنان حمایت های ایران از ثبات و آرامش در لبنان را فراموش نخواهند کرد.

نخست وزیر لبنان همچنین بر تعهد دولت لبنان برای توسعه و گسترش روابط پایدار با همه کشورهای اسلامی به خصوص کشورهای مهم و تاثیرگذار در عرصه منطقه تاکید کرد و ابراز امیدواری نمود شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش روابط بین تهران و بیروت باشیم.

وزیر امور خارجه کشورمان و نخست وزیر لبنان در این دیدار در خصوص برخی مسائل منطقه‌ای بویژه وضعیت منطقه شامات، خلیج فارس و یمن تبادل نظر کردند.

ادامه دیدارهای دیپلماتیک امیرعبداللهیان در حاشیه کنفرانس مونیخ

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران