کد خبر:8448
پ
۱۴۰۱۰۴۲۰۲۲۱۵۱۵۴۶۴۲۵۶۶۶۳۰۴

نشست امیرعبداللهیان با فعالان اقتصادی ایتالیا؛ تاکید بر لزوم تضمین انتفاع ایران از برجام

وزیر خارجه کشورمان که به ایتالیا سفر کرده است، با فعالان اقتصادی این کشور دیدار و گفتگو کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان در ادامه برنامه سفر به ایتالیا، عصر امروز، دوشنبه ۲۰ تیرماه، با بخشی از سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع این کشور دیدار و گفتگو کرد..

وزیر خارجه کشورمان که به ایتالیا سفر کرده است، با فعالان اقتصادی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان در ادامه برنامه سفر به ایتالیا، عصر امروز، دوشنبه ۲۰ تیرماه، با بخشی از سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع این کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، وزیر امور خارجه طی سخنانی، ضمن اشاره به قدمت ۱۶۰ ساله روابط دو کشور،تاکید کرد اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی در اروپا، بر کار با ایتالیا متمرکز است و با توجه به اینکه اقتصاد دو کشور مکمل است، زمینه های فراوانی برای همکاری های مشترک وجود دارد.

امیرعبداللهیان با اشاره به بحران کرونا و جنگ اوکراین، دو مسئله مهم امنیت غذایی و امنیت انرژی را مورد توجه قرار داده و تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران با فعال کردن مسیر ترانزیت شمال – جنوب و شرق – غرب، به دنبال کمک به حل بحران های موجود است.

وزیر امور خارجه کشورمان بر اجرای موافقت نامه‌های دو کشور تاکید کرده و با اشاره به فعال شدن پرواز مستقیم تهران – رم طی هفته جاری، نسبت به افزایش این پروازها ابراز امیدواری کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به روند مذاکرات هسته ای در وین، تضمین انتفاع جمهوری اسلامی از منافع برجام را دارای اهمیت خواندند.

در این جلسه همچنین آقای زامپینی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایتالیا و ایران در سخنانی با اشاره به اشتیاق فعالان اقتصادی ایتالیا برای همکاری با ایران، خواستار رفع موانع موجود در این مسیر شد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران