کد خبر:4597
پ
۱۴۰۱۰۱۰۲۱۶۵۵۴۳۱۳۲۵۰۲۳۵۳۴

نشست مشترک سران رژیم اسرائیل، مصر و امارات در شرم‌الشیخ

نخست وزیر رژیم اسرائیل و ولی ‌عهد ابوظبی امارات در سفری به مصر با رئیس جمهور این کشور در شرم الشیخ دیدار و گفت وگو کردند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های عبری شب گذشته گزارش دادند که قرار است امروز (سه شنبه) نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم اسرائیل به مصر سفر کرده و ب..

نخست وزیر رژیم اسرائیل و ولی ‌عهد ابوظبی امارات در سفری به مصر با رئیس جمهور این کشور در شرم الشیخ دیدار و گفت وگو کردند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های عبری شب گذشته گزارش دادند که قرار است امروز (سه شنبه) نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم اسرائیل به مصر سفر کرده و با محمد بن زاید، ولی عهد ابوظبی و عبداللفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر دیدار و گفت‌وگو کند.

دفتر ریاست جمهوری مصر امروز سه شنبه گزارش داد که سه طرف امروز طی نشست سه ‌جانبه‌ای که در شهر شرم الشیخ داشته‌اند، درباره پیامدهای تحولات جهانی به ویژه آنچه در ارتباط با انرژی و ثبات در بازارها و امنیت غذایی می‌شود، رایزنی کرده‌اند.

بر اساس بیانیه دفتر ریاست جمهوری مصر، سران رژیم صهیونیستی، امارات و مصر درباره آخرین تحولات در پاره‌ای از مسائل منطقه‌ای و بین المللی نیز به بحث و تبادل آراء پرداخته‌‌اند.

این اولین دیدار سه‌جانبه سران مصر، امارات و رژیم اسرائیل به میزبانی قاهره است که بعد از عادی سازی روابط بین این رژیم و امارات و بعدها بحرین صورت می‌گیرد و طی این مدت، به رغم اینکه قاهره، تل‌آویو را به رسمیت شناخته بود، ولی سفر مقامات صهیونیستی به مصر بیشتر شده است.

شبکه المیادین لبنان گزارش داد که این سفر اگرچه به دنبال از سرگیری پروازها بین بن گوریون و شرم الشیخ بوده، ولی علت اصلی این نشست سه جانبه «خشم مشترک» مقامات مصری، اماراتی و صهیونیستی از آمریکا به دلیل مذاکرات هسته‌ای با ایران است.

حضور همزمان نخست‌وزیر اسرائیل و ولیعهد امارات در مصرچرا ولیعهد ابوظبی حاضر به ملاقات با «مکنزی» نشد؛ روابط آمریکا و امارات متشنج می‌شود؟

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران