کد خبر:4599
پ
۱۴۰۱۰۱۰۲۱۴۵۵۴۲۸۸۶۲۵۰۲۳۰۰۴

نمایش جشن نوروز و فرش ایرانی در گوانجو چین + تصاویر

جشنواره نوروز و نمایشگاه فرش ایرانی با همت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران و حضور مقامات دولتی استان گواندونگ، نمایندگان کشورهای مقیم، هنرمندان، فرهیختگان و شرکت های چینی، در موزه هنرهای گوانجو واقع در جنوب چین برگزار شد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، جشنواره نوروز و نما..

جشنواره نوروز و نمایشگاه فرش ایرانی با همت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران و حضور مقامات دولتی استان گواندونگ، نمایندگان کشورهای مقیم، هنرمندان، فرهیختگان و شرکت های چینی، در موزه هنرهای گوانجو واقع در جنوب چین برگزار شد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، جشنواره نوروز و نمایشگاه فرش ایرانی با همت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در موزه هنرهای گوانجو واقع در جنوب چین برگزار شد.

در این جشنواره علاوه بر مقامات دولتی استان گواندونگ، نمایندگان کشورهای مقیم، هنرمندان، فرهیختگان و شرکت‌های چینی حضور داشتند و طی آن تلاش گردید فرهنگ نوروز، ویژگی‌های فرهنگ ایرانی و مشترکات تاریخی ایران و چین معرفی گردد.

این رویداد پس از امضای یادداشت تفاهم‌ همکاری شهرهای تهران و گوانجو که توسط شهرداران دو کلانشهر امضا گردید، به اجرا درآمد. حسین درویشی سرکنسول کشورمان در گوانجو ضمن معرفی فرهنگ نوروز و نقش فرش در فرهنگ و هنر ایرانی به روابط فرهنگی دو کشور در جاده ابریشم اشاره و ضمن یادآوری ابتکار کمربند-راه و سند همکاری‌های راهبردی ایران و چین، اظهار امیدواری کرد همکاری کشورمان با استان گواندونگ که ثروتمندترین استان چین می‌باشد در قالب بسترهای مختلف گسترش یابد.

همچنین قرار است سمینار فرعی در ارتباط با معرفی فرش ایرانی با همکاری سرکنسولگری، انجمن طراحان داخلی گواندونگ، مرکز ملی فرش ایران و اتحادیه صادرکنندگان فرش با هدف معرفی فرش ایران و استفاده از فرش ایرانی در طراحی داخلی چینی برگزار گردد. در این سمینار اساتید رشته‌های هنر، طراحی و شرکت های مرتبط چینی شرکت خواهند نمود.

عید نوروز , کشور چین , عید نوروز , کشور چین , عید نوروز , کشور چین , عید نوروز , کشور چین ,

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران