کد خبر:2391
پ
۱۴۰۰۰۳۰۷۰۹۵۹۰۰۲۲۳۲۲۸۶۵۱۶۴

نماینده ایران: شورای امنیت رژیم اسرائیل را وادار به پایان اشغالگری کند

نماینده ایران در سازمان ملل با اشاره به جنایات وحشیانه سران رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین تاکید کرد: شورای امنیت سازمان ملل باید رژیم اسرائیل را مجبور به پایان دادن به اشغال فلسطین و دیگر اراضی عربی کند. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ای..

نماینده ایران در سازمان ملل با اشاره به جنایات وحشیانه سران رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین تاکید کرد: شورای امنیت سازمان ملل باید رژیم اسرائیل را مجبور به پایان دادن به اشغال فلسطین و دیگر اراضی عربی کند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل روز چهارشنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت در مورد فلسطین با اشاره به جنایات وحشیانه سران رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین از جمله، ارتکاب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت علیه مردم بی دفاع فلسطین گفت عاملان این جنایات باید به دست عدالت سپرده شوند.

تخت روانچی با بیان اینکه اوضاع در سرزمین های اشغالی فلسطین همچنان رو به وخامت است و تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی است، تصریح کرد رژیم اسراییل در سال ۲۰۲۱ با کشتار مردم بیگناه از جمله زنان و کودکان، مصادره اموال مردم فلسطین، تصرف و تخریب منازل و تخلیه اجباری آنها، به سیاست های ظالمانه و توسعه طلبانه و اقدامات جنایتکارانه غیرقانونی خود از جمله نقض شدید و سیستماتیک حقوق انسانی در اراضی اشغالی فلسطین ادامه داده است.

سفیر ایران در سازمان ملل گفت بر اساس گزارش های سازمان ملل، در سال ۲۰۲۱، ۳۴۱ فلسطینی کشته و ۱۷۸۹۳ نفر دیگر زخمی شدند. رژیم اسرائیل به طور سیستماتیک کودکان فلسطینی را می کشد. در سال ۲۰۲۱، ۸۶ کودک فلسطینی در اراضی اشغالی فلسطین کشته شدند که بالاترین رقم از سال ۲۰۱۴ است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل اظهار داشت تنها یک نمونه از وحشیگری های رژیم اسرائیل جنگ همه جانبه ۱۱ روزه آن در غزه در ماه مه ۲۰۲۱ بود که نیروهای اسرائیلی ۲۵۶ فلسطینی از جمله ۶۶ کودک و ۴۰ زن را کشتند. این شامل ۱۳ عضو یک خانواده بزرگ از جمله کودکان، یکی از آنها شش ماهه است که کشته و در زیر آوار خانه خود مدفون شدند.

تخت روانچی افزود علاوه بر این، تصرف و تخریب منازل فلسطینی ها در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۱۹ افزایش یافته است.۸۹۴ خانه فلسطینی در سال ۲۰۲۱ تخریب گردید که منجر به آواره شدن ۱۱۷۹ نفر فلسطینی شده است.

سفیر ایران در سازمان ملل تاکید کرد این اقدامات جنایتکارانه با هدف از بین بردن حق مسلم فلسطینیان برای تعیین سرنوشت انجام می شود.

وی در ادامه به تجاوزات رژیم اسرائیل به خاک سوریه و فعالیت های شرورانه آن در منطقه اشاره کرد و گفت رژیم اسرائیل با نقض مستمر حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و با تهدید آشکار به استفاده از زور علیه سایر کشورهای منطقه، به فعالیت های بی ثبات کننده و بدخواهانه خود در منطقه ادامه می دهد.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران سیاست‌های شرورانه و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده رژیم اسرائیل را که تهدیدی آشکار برای صلح و امنیت منطقه است، به شدیدترین وجه ممکن محکوم می‌کند.

تخت روانچی تصریح کرد ما همچنین تشکیل جلسه اخیر کابینه رژیم صهیونیستی مناطق اشغالی جولان سوریه و اعلام سران رژیم مبنی بر ساخت شهرک های جدید در آنجا را به شدت محکوم می کنیم.

سفیر ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد بدیهی است این اقدام غیرقانونی نقض آشکار قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های مربوطه سازمان ملل بوده و باطل است. این اقدام هیچ آثار حقوقی بر وضعیت مناطق اشغالی جولان که همواره بخش جدایی ناپذیر از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه است، ندارد.

نماینده ایران در سازمان ملل گفت انفعال و بی عملی شورای امنیت رژیم اسرائیل را برای ادامه جنایات خود علیه مردم مظلوم فلسطین جسور کرده است.

تخت روانچی تاکید کرد شورای امنیت باید رژیم اسرائیل را مجبور نماید تا به نقض سیستماتیک حقوق بشر و حقوق بین الملل بشردوستانه در سرزمین های اشغالی فلسطین پایان دهد. شورای امنیت همچنین باید رژیم اسرائیل را مجبور به پایان دادن به اشغال فلسطین و دیگر اراضی عربی کند.

پاسخ به اتهامات بی اساس: موعظه رژیم اسرائیل بسیار مضحک است

به گزارش ایرنا، سفیر ایران در سازمان ملل همچنین در پاسخ به اتهامات بی اساس نماینده رژیم اسراییل گفت: این رژیم بار دیگر با سوء استفاده از تریبون شورای امنیت ادعاهای بی اساس علیه کشورم مطرح است که کاملا مردود است. این اتهامات بی‌اساس با هدف منحرف کردن توجهات جامعه جهانی از جنایات وحشیانه‌ای است که رژیم اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی فلسطین انجام می‌دهد.

نماینده ایران در سازمان ملل متحد اظهار داشت: بسیار مضحک آمیز است، رژیمی که به خاطر جنایات و سیاست های نژاد پرستی، جنایات جنگی، جنایات علیه بشریت، حمله و تهدید به استفاده از زور علیه همسایگان خود و کشورهای منطقه، رژیمی با سابقه وحشیانه توسعه، تولید و انباشت انواع مختلف سلاح های غیرانسانی از جمله سلاح های کشتار جمعی، به کشورهای دیگر اتهام تهدید علیه صلح و امنیت می زند و دیگران را به رعایت حقوق بین الملل موعظه می کند.

تخت روانچی: تلاش‌ها برای پایان دادن به درگیری در سوریه باید مضاعف شودتخت روانچی: بحران سوریه باید به صورت مسالمت‌آمیز حل شود/تاکید بر عدم دخالت خارجی در کمیته قانون اساسی

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران