کد خبر:4063
پ
۱۴۰۰۰۶۲۹۲۱۵۲۱۹۷۰۳۲۳۶۳۷۸۴۴

همکاری‌های آژانس و سازمان انرژی اتمی سرعت می‌یابد و تقویت می‌شود

سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با هدف حل‌وفصل موضوعات توافق کردند در ادامه همکاری خود همان‌طوری که در بیانیه مشترک ۵ شهریور ۱۳۹۹ بیان شده است، همکاری‌ها و گفت‌وگوهای بین خود را سرعت ببخشند و تقویت کنند. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور..

سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با هدف حل‌وفصل موضوعات توافق کردند در ادامه همکاری خود همان‌طوری که در بیانیه مشترک ۵ شهریور ۱۳۹۹ بیان شده است، همکاری‌ها و گفت‌وگوهای بین خود را سرعت ببخشند و تقویت کنند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیانیه‌ای مشترک صادر کردند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جهت شفاف‌سازی درخصوص مسائل مطرح‌شده در سند GOV/2021/52 به‌تاریخ ۲۶ آبان ۱۴۰۰ (۱۷ نوامبر ۲۰۲۱) روی بیانیه مشترک زیر به توافق رسیدند.

سازمان و آژانس با هدف حل‌وفصل موضوعات توافق کردند در ادامه همکاری خود همان‌طوری که در بیانیه مشترک مورخ ۵ شهریور ۱۳۹۹ (۲۶ اوت ۲۰۲۰) بیان شده است، همکاری‌ها و گفت‌وگوهای بین خود را سرعت ببخشند و تقویت کنند.

در این زمینه سازمان و آژانس درخصوص موارد زیر توافق کردند:

۱ ـ سازمان حداکثر تا ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ (۲۰ مارس ۲۰۲۲) توضیحات کتبی مرتبط با آن دسته از سؤالات مطرح‌شده توسط آژانس در خصوص موضوعات مربوط به سه مکان را که ایران به آنها نپرداخته است به‌همراه اسناد پشتیبان مربوطه به آژانس ارائه خواهد کرد.

۲ ـ ظرف دو هفته پس از دریافت توضیحات کتبیِ سازمان و اسناد پشتیبان مرتبط با آن، آژانس این اطلاعات را مرور و هر سؤالی را در مورد این اطلاعات دریافت‌شده به سازمان ارائه می‌کند.

۳ ـ ظرف یک هفته پس از ارائه اطلاعات به سازمان توسط آژانس در خصوص هر سؤال دیگر در مورد این اطلاعات، آژانس و سازمان برای بررسی سؤالات در تهران تشکیل جلسه خواهند داد. برای هر مکان جلسات جداگانه‌ای برگزار خواهد شد.

۴ ـ مدیرکل در نظر دارد با انجام فعالیت‌های مندرج در بندهای ۱ تا ۳ بالا و به‌دنبال ارزیابی مربوطه توسط آژانس، نتیجه‌گیری خود را پیش از برگزاری شورای حکام در خرداد ۱۴۰۱ (ژوئن ۲۰۲۲) گزارش کند.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران