کد خبر:7290
پ
۱۳۹۹۱۲۱۱۲۰۴۸۵۸۴۴۹۲۲۳۳۸۴۶۴

واکنش آمریکا به قطع فعالیت‌ دوربین‌های فرا‌پادمانی آژانس اتمی

ایالات متحده امروز در واکنش به قطع فعالیت‌ دوربین‌های فرا‌پادمانی آژانس در ایران مدعی شد این اقدامی غیرسازنده از سوی ایران است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، لورا هولگیت نماینده آمریکا در نشست شورای حکام همچنین در بیانیه‌ای تکراری مدعی شد عمیقا نگران است که گزارش آژانس ..

ایالات متحده امروز در واکنش به قطع فعالیت‌ دوربین‌های فرا‌پادمانی آژانس در ایران مدعی شد این اقدامی غیرسازنده از سوی ایران است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، لورا هولگیت نماینده آمریکا در نشست شورای حکام همچنین در بیانیه‌ای تکراری مدعی شد عمیقا نگران است که گزارش آژانس نمی‌تواند تضمین کند برنامه هسته‌ای ایران منحصرا صلح‌آمیز است.

وی همچنین اعلام کرد ایران باید بدون تاخیر به آژانس اتمی اجازه دهد تا راستی‌آزمایی و رصد خود را انجام دهد.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان امروز گفت: مردم در جریان باشند که قطع فعالیت‌ دوربین‌های فرا‌پادمانی آژانس انجام شد و اقدامات دیگر هم در نظر است.

وی افزود: امروز دستور داده شد تا فعالیت این دوربین‌ها قطع شود، البته در گذشته هم قرار نبود اطلاعات این دوربین‌ها مگر در حالت پذیرش شرایط ایران، به آن‌ها داده شود. مبنای این کار هم قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران