کد خبر:3874
پ
۱۴۰۰۰۲۲۰۱۳۴۴۳۳۸۹۹۲۲۷۳۶۷۸۴

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تهدید همتای آمریکایی

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که تهدید کرده بود در صورت سختگیری تهران، واشنگتن آماده کنار کشیدن از مذاکرات است، گفت: آمریکا سالهاست که از برجام کنار کشیده است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، در پیام توییتری سعید خطیب‌زاده که بامداد ..

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که تهدید کرده بود در صورت سختگیری تهران، واشنگتن آماده کنار کشیدن از مذاکرات است، گفت: آمریکا سالهاست که از برجام کنار کشیده است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، در پیام توییتری سعید خطیب‌زاده که بامداد سه‌شنبه منتشر شد، آمده است: آمریکا سالهاست که از برجام "کنار کشیده" است. از این رو است که باید اطمینان یابیم که این اتفاق دیگر تکرار‌ نمی‌شود.

وی افزود: همه کشورها برای خود «گزینه‌های جایگزین» دارند، هرچند که توخالی بودن گزینه جایگزین آمریکا پیش از این ثابت شده است. درشت‌گویی و بلوف‌زنی نتیجه نداشته و نخواهد داشت. این اتخاذ تصمیم است که نتیجه می‌دهد.‌

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: اگر کاخ سفید تصمیمش را بگیرد، توافق کاملا در دسترس است. ایران برای توافق آماده است، اما تا ابد منتظر نمی‌ماند.

به نظر می‌رسد، اظهارات ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همزمان با توییت‌های مذاکره‌کنندگان ارشد فرانسه و انگلیس و برخی گزارش‌های منتشرشده در روزهای اخیر در رسانه‌های غربی همگی در چارچوب یک خط رسانه‌ای هماهنگ منتشر شده‌اند و هدف آنها این است که ایران را عنوان مقصر عدم توافق احتمالی معرفی کند.

آنها در واکنش به پایداری ایران در خواسته‌های به حق خود تهدید به ترک مذاکره می‌کنند تا اگر توافق حاصل شد ادعا کنند ایران تحت فشار عقب نشسته است و اگر هم توافق نشد عنوان کنند که ایران عامل شکست بوده است حال آن که هیأت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران در طول مذاکرات مواضعی واقع‌بینانه و سازنده داشته است.

این در حالی است که مقامات ارشد کشور در روزهای اخیر بارها بر این واقعیت تاکید کرده اند که اکنون دستیابی به توافق تنها با اتخاذ چند تصمیم سیاسی مشخص از سوی طرف‌های غربی ممکن خواهد بود.

شمخانی: مرحله پایانی مذاکرات وین بدون تصمیم‌گیری سیاسی غرب شکل نخواهد گرفت

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران