کد خبر:1740
پ
۱۳۹۶۰۳۰۳۱۲۰۰۰۶۶۸۳۱۰۹۸۱۰۲۴

واکنش فرانسه به پرتاب موفق محموله‌های تحقیقاتی توسط ماهواره‌بر سفیر

در ادامه واکنش‌های طرف‌های غربی به پرتاب موفق سه محموله تحقیقاتی به فضا توسط ماهواره‌بر سفیر، وزارت امور خارجه فرانسه در اظهاراتی بی اساس مدعی شد که این اقدام ایران نقض قطعنامه‌های شورای امنیت است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، وزارت امور خارجه فرانسه ر..

در ادامه واکنش‌های طرف‌های غربی به پرتاب موفق سه محموله تحقیقاتی به فضا توسط ماهواره‌بر سفیر، وزارت امور خارجه فرانسه در اظهاراتی بی اساس مدعی شد که این اقدام ایران نقض قطعنامه‌های شورای امنیت است.

 

به نقل از رویترز، وزارت امور خارجه فرانسه روز جمعه در بیانیه‌ای اقدام اخیر ایران در پرتاب سه محموله تحقیقاتی به فضا توسط ماهواره‌بر سفیر را نقض قطعنامه‌های شورای امنیت خواند.

وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه خود در واکنش به موفقیت اخیر صنایع فضایی ایران، اعلام کرد: «این فعالیت‌ها به‌ویژه در شرایطی که ما در حال پیشرفت در مذاکرات وین هستیم، تأسف‌بارتر است.»

طرف‌های غربی پیش از این نیز شلیک موشک‌های بالستیک در رزمایش پیامبر اعظم را نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد خوانده بودند؛ قطعنامه ۲۲۳۱ منعی برای توسعه برنامه موشکی ایران در نظر نگرفته است. در این قطعنامه تنها از موشک‌های بالستیک «قادر به حمل کلاهک هسته‌ای» صحبت به میان آمده است.

هفته گذشته سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اتهام‌زنی دولت انگلیس در خصوص برنامه موشکی ایران و ارتباط آن با قطعنامه ۲۲۳۱ تصریح کرد: برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به‌گواه هزاران ساعت بازرسی و گزارش‌های متعدد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تماماً صلح‌آمیز بوده است و ایران هیچ برنامه‌ای برای مصارف نظامی انرژی هسته‌ای نداشته و ندارد که بخواهد برنامه موشکی خود را برای آن طراحی کند. انگلیسی‌ها بهتر از هرطرف دیگری می‌دانند که برنامه موشکی ایران به‌هیچ‌وجه با قطعنامه ۲۳۳۱ شورای امنیت سازمان ملل و مفاد آن ارتباطی ندارد.

 

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران