کد خبر:2203
پ
۱۴۰۰۱۰۰۹۱۳۴۶۴۴۶۲۱۲۴۳۹۱۲۰۴

وزیر خارجه یمن: ابتکار عمل ایران، کلید حل جنگ است/ ریاض با زبان صلح سخن‌ بگوید

وزیر امور خارجه یمن گفت که این کشور ابتکار عمل ایران برای پایان جنگ در یمن را مهم می‌داند و معتقد است که عربستان سعودی به‌جای جنگ‌افروزی، با زبان صلح سخن بگوید. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هشام شرف، وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) بر مفید و عملی بود..

وزیر امور خارجه یمن گفت که این کشور ابتکار عمل ایران برای پایان جنگ در یمن را مهم می‌داند و معتقد است که عربستان سعودی به‌جای جنگ‌افروزی، با زبان صلح سخن بگوید.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هشام شرف، وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) بر مفید و عملی بودن ابتکار عمل ایران برای حل بحران این کشور عربی تأکید کرد.

او پنجشنبه‌شب گفت که «همه به‌دنبال فراموش کردن این ابتکار عمل هستند؛ ابتکار عملی که به موضوع جنگ، محاصره یمن و مکانیزم گفت‌وگوها پرداخته‌ است.»

وزیر خارجه یمن گفت: قرار دادن این ابتکار عمل در چارچوب بررسی یا تغییر جزئی مقدمه اصلی برای حل بحران یمن خواهد بود. ابتکار عمل برادران در جمهوری اسلامی ایران چه در گذشته و چه در حال، کلید حل یمن خواهد بود.»

وی ادامه داد: «عربستان سعودی برای حملات و تهاجم خود به یمن به‌دنبال بهانه و توجیه است ولی آن‌ها هرگز نمی‌توانند یمنی‌ها را شکست بدهند؛ لذا بهتر است که با زبان صلح گفت‌وگو کنند.»

وزیر امور خارجه یمن همچنین در گفت‌وگو با خبرگزاری یونیوز گفته است که ادعاهای ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف سعودی درباره یمن، یک «کار سینمایی پیش‌پاافتاده‌ای» است.

گفتنی است که جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران یمن و لشکرکشی عربستان سعودی و امارات به این کشور، خواستار توقف حملات، آتش‌بس سراسری، لغو محاصره و تحریم یمن و آغاز گفت‌‌وگوهای سیاسی بین یمنی‌ها و واگذاری قدرت به آن‌ها بدون دخالت خارجی به‌منظور ترسیم آینده سیاسی کشورشان بوده و هست.

بر اساس آمار مجله، «The New Republic»، لشکرکشی ائتلاف سعودی اماراتی به یمن از ابتدای ۱۳۹۴ علاوه بر ویرانی و تخریب زیرساخت‌های این کشور، منجر به کشته و زخمی شدن ۳۳۷۰۰۰ نفر شده است.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران