کد خبر:6868
پ
۱۴۰۱۰۳۰۷۱۰۴۷۱۵۳۵۴۲۵۴۰۸۴۸۴

وزیر صنایع سوریه: هماهنگی تهران-دمشق برای غلبه بر تحریم‌ها ضروری است

وزیر صنایع سوریه در دیدار با مشاور معاون اول رئیس جمهور ایران و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران و سوریه در دمشق، هماهنگی میان دو کشور را برای غلبه بر تحریم‌ها ضروری دانست. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «زیاد صباغ» وزیر صنایع سوریه با «عباس اکبری» مشاور معاون اول رئی..

وزیر صنایع سوریه در دیدار با مشاور معاون اول رئیس جمهور ایران و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران و سوریه در دمشق، هماهنگی میان دو کشور را برای غلبه بر تحریم‌ها ضروری دانست.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «زیاد صباغ» وزیر صنایع سوریه با «عباس اکبری» مشاور معاون اول رئیس جمهور ایران و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران و سوریه در دمشق دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار طرفین بر تعیین نقاط ارتباط مشترک بخش صنعتی دو کشور به منظور انجام پروژهای اقتصادی سودمند توافق کردند.

وزیر صنایع سوریه ضمن تاکید بر اهمیت روابط اقتصادی با ایران، بیان کرد: هماهنگی مستمر میان دو کشور برای پیروزی در جنگ اقتصادی و غلبه بر تحریم های ظالمانه علیه کشورهای محورهای مقاومت، ضروری است.

وی افزود: بسیاری از شرکت‌ها بر اثر اقدامات تروریستی آسیب دیده و ویران و خراب شده‌اند که امکان بازسازی و راه اندازی آنها با شراکت طرف ایرانی امکان پذیر است.

مشاور معاول رئیس جمهور ایران هم مجددا بر ایستادگی کشورمان در کنار سوریه و کمک به آن در مقابله با جنگ اقتصادی تحمیلی علیه آن تاکید کرد.

وی روابط دوستانه دو کشور را مبتنی بر روابط تاریخی ریشه دار دانست.

وی از پیشرفت‌های ایران در زمینه صنایع با وجود تحریم ها سخن گفت و به تلاش‌ها و هماهنگی مشترک میان دو کشور برای مقابله با تحریم های اقتصادی علیه دو کشور اشاره کرد.

گلوله باران توپخانه ای شمال سوریه از سوی ترکیه

خبر دیگر از سوریه اینکه منابع محلی از حملات توپخانه ارتش ترکیه به حومه حسکه در شمال سوریه خبر دادند.

ارتش سوریه پهپاد ترکیه‌ای تروریست‌ها را سرنگون کرد

این منابع اعلام کردند که ارتش ترکیه چند گلوله توپ به منطقه «ابو راسین» در حومه شمالی حسکه در شمال سوریه و برخی روستاهای اطراف آن شلیک کرده که موجب وارد آمدن خساراتی به دکل ارتباطاتی و زیرساخت‌ها و دارایی‌های سوری‌ها شده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران