کد خبر:8885
پ
۱۴۰۱۰۵۰۲۱۲۴۳۰۹۲۷۸۲۵۷۲۷۷۹۴

پادشاه اردن: همه کشورها خواهان روابط خوب با ایران هستند

ملک عبدالله دوم با تأکید بر اینکه همه کشور‌ها خواهان روابط خوب با ایران هستند، اعلام کرد این روابط باید بر اساس اصول و احترام متقابل، حسن همجواری و احترام به حاکمیت باشد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «ملک عبدالله دوم» پادشاه اردن تأکید کرد که امان به فلسطین نزدیک است و..

ملک عبدالله دوم با تأکید بر اینکه همه کشور‌ها خواهان روابط خوب با ایران هستند، اعلام کرد این روابط باید بر اساس اصول و احترام متقابل، حسن همجواری و احترام به حاکمیت باشد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «ملک عبدالله دوم» پادشاه اردن تأکید کرد که امان به فلسطین نزدیک است و به حاشیه راندن آن را نخواهد پذیرفت.

ملک عبدالله دوم در گفت‌وگو با روزنامه الرأی اردن اعلام کرد: «اردن همواره حامی امت اسلامی و مسائل آن بوده و خواهد بود. ما نزدیک‌ترین به فلسطینی‌ها هستیم و هرگز به حاشیه راندن آن‌ها را نمی‌پذیریم، باید فرصت‌های منطقه‌ای را برای تمرکز بر آینده فلسطین ایجاد کنیم».

وی در زمینه جبهه داخلی اعلام کرد: «ما چشم‌انداز اقتصادی جامعی داریم که نباید در اجرای آن کوتاهی کنیم. اصلاحات اقتصادی به استراتژی برای مدت دو سال نیاز دارد؛ اما اصلاحات اداری مهم‌تر است».

تماس تلفنی بنی‌گانتس و پادشاه اردننخست‌وزیر اردن: به‌دنبال روابطی خوب با ایران هستیمگفت‌وگوی تلفنی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و پادشاه اردن

ملک عبدالله دوم افزود: «توانمندسازی اقتصادی فلسطینی‌ها جایگزین راه‌حل سیاسی نیست و روند سیاسی میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها باید از سر گرفته شود».

پادشاه اردن تأکید کرد: «ما خواهان تنش در منطقه نیستیم، همه کشورها خواهان روابط خوب با تهران بر اساس احترام متقابل، حسن همجواری، احترام به حاکمیت کشورها و عدم مداخله هستند. می‌‍‌بینیم که مذاکره بهترین راه‌حل برای حل اختلافات و تنش‌ها است».

ملک عبدالله دوم تأکید کرد: «کشورش همواره دنبال تقویت کار مشترک عربی در راستای خدمت به مسائل بوده است و همیشه با ائتلاف امت عربی و منافع و قضایای آن بوده و خواهد بود. امان در صدر طرف‌های مقابله‌کننده با تهدیدات تروریستی و امنیتی کشورهای عربی قرار دارد».

اخیراً نیز «بشر الخصاونه» نخست وزیر اردن در گفتگویی با شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی عربی، اعلام کرد: کشورش به‌دنبال روابطی سالم با تهران است و امان هیچ‌وقت به ایران به‌عنوان طرف تهدیدکننده امنیت ملی‌اش نگاه نکرده است.

پیش از این نیز عبدالله دوم پادشاه اردن از تلاش برای تشکیل آنچه ناتوی عربی خواند، خبر داده بود، طرحی که در راستای منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی عنوان شده بود، البته طولی نکشید که وزیر خارجه اردن به‌صراحت گفت که کشورش بخشی از هیچ ائتلافی علیه ایران نخواهد بود.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران