کد خبر:2667
پ
۱۴۰۰۰۴۰۵۲۰۳۰۲۳۶۲۰۲۳۱۰۱۵۰۴

پاسخ سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات غیرمسئولانه وزیر خارجه انگلیس

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به اظهارات وزیر امور خارجه انگلیس مبنی بر اینکه در صورت به بن‌بست کشیده شدن مذاکرات وین همه گزینه‌ها روی میز است، تأکید کرد که این اظهارات غیرمسئولانه برگ دیگری از بازی توخالی انگلیس و برخی کشورهای غربی است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری..

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به اظهارات وزیر امور خارجه انگلیس مبنی بر اینکه در صورت به بن‌بست کشیده شدن مذاکرات وین همه گزینه‌ها روی میز است، تأکید کرد که این اظهارات غیرمسئولانه برگ دیگری از بازی توخالی انگلیس و برخی کشورهای غربی است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،‌ سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه‌شب در پاسخ به اظهارات روز گذشته وزیر خارجه انگلیس مبنی بر اینکه ایران مسئول به بن‌بست کشیدن احتمالی مذاکرات در وین است و در این صورت همه گزینه‌ها روی میز است، تأکید کرد: این اظهارات غیرمسئولانه و بی‌مبنا برگ دیگری از بازی توخالی انگلیس و برخی کشورهای غربی برای مقصرنمایی و پوشاندن سالها بی‌عملی و همراهی با تحریم ‌های غیرقانونی و غیرانسانی ایالات متحده است.

خطیب‌زاده تصریح کرد: استفاده از این‌گونه گزاره‌های نخ‌نماشده‌ و تهدیدهای توخالی، از مسئولیت حقوقی و اخلاقی این کشور در نقض برجام نمی‌کاهد و البته هیچ‌گونه خللی در عزم جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به یک توافق باکیفیت، پایدار و قابل‌اتکا، به‌نحوی که منافع مردم ایران را تأمین کند ایجاد نمی‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان اظهار داشت: همان‌گونه که بارها گفته شده است، تنها صبر راهبردی ایران بوده است که شرایط را برای انجام مذاکرات در این مرحله مهیا کرده است، اما روشن است این پنجره تا ابد باز نمی‌ماند و ضروری است طرف‌های مقابل به‌جای بازی تکراری مقصرنمایی و به‌کارگیری ادبیات‌های ملال‌آور که خودشان بهتر از هرکس دیگری می‌دانند تا چه‌حد بی‌پشتوانه است، تمام توان و همت خود را به‌کار گیرند که این آخرین بخت پای میز مذاکرات از دست نرود.

ایران به‌دنبال توافق دائم خوب در مذاکرات برجامی است/ زیر بار توافق بد نمی‌رویمگزارش «امیرعبداللهیان» به مجلس درباره مذاکرات برجامی وین/ همچنان مسائلی در مذاکرات باقی مانده استتوافق موقت؛ تله دیپلماتیک بایدن برای خنثی‌سازی اهرم‌های مذاکراتی ایراننماینده روسیه در مذاکرات وین: مسکو مخالف ضرب‌الاجل‌های ساختگی استزمان در مذاکرات برجامی همواره به‌سود غربی‌ها پیش نخواهد رفت/ هیچ ضرب‌الاجلی را نمی‌پذیریم

انتهای پیام/.+

فدراسیون صنعت نفت ایران