کد خبر:5570
پ
۱۴۰۰۱۲۲۱۰۸۲۵۱۶۹۰۵۲۴۹۴۷۰۳۴

پرونده مباحث فنی در مذاکرات وین بسته شده/ مراکز هسته‌ای آسیب‌دیده سامان‌یافته‌اند

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه مباحث فنی در مذاکرات وین تمام و مشخص شده است، گفت: سایت‌ها و مراکز هسته‌ای آسیب‌دیده سامان یافته‌اند و طبق قانون اقدام راهبردی، فعالیت‌های آنها به‌صورت کمی و کیفی در حال انجام است. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی رئیس سازمان..

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه مباحث فنی در مذاکرات وین تمام و مشخص شده است، گفت: سایت‌ها و مراکز هسته‌ای آسیب‌دیده سامان یافته‌اند و طبق قانون اقدام راهبردی، فعالیت‌های آنها به‌صورت کمی و کیفی در حال انجام است.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگویی با اشاره به مباحث فنی مذاکرات وین، گفت: موضوعات و مباحث فنی در مذاکرات وین تمام و مشخص شده است، بحث‌های فنی صورت گرفته و تنها موضوعات سیاسی باقی مانده که مربوط به وزارت خارجه است.

وی افزود: در سال‌های اخیر گزارش‌هایی از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به‌خلاف فعالیت‌های هسته‌ای ایران منتشر شده است اما با گفت‌وگو و رایزنی‌های انجام‌گرفته، این مباحث خاتمه پیدا کرده است و ایران و آژانس بر اساس قوانین پادمان، روابط خود را مدیریت کردند.

رئیس سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با خانه ملت معتقد است: این گزارش‌ها مواردی اتهامی بود که رژیم صهیونیستی و گروه‌های ضدانقلاب دنبال می‌کنند، سالهاست که آنها به ایران اتهام می‌زنند یا آدرس‌هایی غلط می‌دهند چرا که همیشه به‌دنبال تلاطم بوده‌اند اما ما روابط روتین خود را با آژانس دنبال می‌کنیم.

اسلامی در ادامه اظهار کرد: سایت‌ها و مراکز هسته‌ای هم که طی سال‌های اخیر آسیب دیده بودند، سامان یافته‌اند و در زمان حاضر طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، فعالیت‌های آنها به‌صورت کمی و کیفی در حال انجام است، آب سنگین اراک هم فعال است.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران