کد خبر:4243
پ
۱۴۰۰۰۹۰۸۱۰۵۳۱۳۴۰۷۲۴۱۵۸۸۱۴

پیام الهام علی‌اف به رئیسی: از گفت‌وگوهای سیاسی منظم بین تهران و باکو قدردانی می‌کنم

رئیس‌جمهور آذربایجان نوشت: من از گفتگوهای سیاسی منظم بین باکو و تهران و همکاری در تعدادی از زمینه‌ها قدردانی می‌کنم و معتقدم امروز چشم‌اندازهای زیادی برای توسعه بیشتر همکاری‌های متقابل و سودمند ما وجود دارد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجا..

رئیس‌جمهور آذربایجان نوشت: من از گفتگوهای سیاسی منظم بین باکو و تهران و همکاری در تعدادی از زمینه‌ها قدردانی می‌کنم و معتقدم امروز چشم‌اندازهای زیادی برای توسعه بیشتر همکاری‌های متقابل و سودمند ما وجود دارد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان در پیامی به سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان به‌مناسبت سی‌امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور نوشت: این روز مهم بین جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران را ـ سی‌امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ـ صمیمانه به جنابعالی تبریک عرض می‌کنم و بهترین آرزوهای خود را به ملت دوست و برادر ایران اعلام می‌دارم.

اراده ملت‌های ما که با ریشه‌های مذهبی و فرهنگی به هم پیوسته‌اند، پایه اصلی روابط آذربایجان و ایران است که بر اساس احترام متقابل و حسن همجواری بنا شده است.

سطح بالای روابط دوستانه امروز ما نتیجه فعالیت‌های مشترک کشورهای ما در ۳۰ سال گذشته است. طی این سالها، سفرهای متقابل متعدد، اسناد امضاءشده، توافقات حاصل‌شده و پروژه‌های مشترک، نقش مهمی در توسعه همکاری‌های پویای ما در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، حمل‌ونقل، انرژی، فرهنگی و سایر حوزه‌ها داشته است.

من از گفتگوهای سیاسی منظم بین جمهوری آذربایجان و ایران و همکاری ما در تعدادی از زمینه‌ها قدردانی می‌کنم، معتقدم امروز چشم‌اندازهای زیادی برای توسعه بیشتر همکاری‌های متقابل و سودمند ما وجود دارد.

بدون شک، احیای مرزهای دولتی آذربایجان و ایران در نتیجه آزادسازی سرزمین‌های تاریخی و باستانی ما از اشغال، شرایط مساعدی را برای استفاده کامل از ظرفیت‌های موجود در زمینه‌های مختلف و مشارکت مشترک در اجرای کریدورهای حمل‌ونقل و ارتباطی ایجاد کرده است.

در این راستا، مایلم بر اهمیت یادداشت تفاهم بین دولت جمهوری آذربایجان و دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص ایجاد ارتباطات جدید بین منطقه اقتصادی زنگه‌زور شرقی جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان تأکید کنم.

در زمان حاضر، کار بازسازی و مرمت گسترده‌ای در مناطق آزادشده ما در حال انجام است. ما خوشحال خواهیم شد که در آینده نزدیک شاهد مشارکت شرکت‌های کشور شما در این فرآیند باشیم.

معتقدم که روابط آذربایجان و ایران که در خدمت منافع مردم ما و منافع کشورهای ماست، با تلاش‌های مشترک ما با موفقیت به توسعه و تقویت ادامه خواهد داد.
با استفاده از این فرصت، برای شما آرزوی سلامتی، موفقیت در امور و آرامش و بهروزی برای مردم دوست و برادر ایران دارم.

با احترام،
الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران