کد خبر:2515
پ
۱۴۰۰۰۹۲۳۱۶۳۹۳۴۱۳۴۲۴۲۷۳۰۷۴

پیش شرط جدید آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای

فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران پیش شرط جدیدی را برای بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای ایران مطرح کرده است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در حالی که دولت بایدن پیش از این وعده های زیادی را برای بازگشت مجدد به توافق هسته‌ای با ایران داده بود، ولی به نظر می رسد کاخ سفید ..

فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران پیش شرط جدیدی را برای بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای ایران مطرح کرده است.

 

در حالی که دولت بایدن پیش از این وعده های زیادی را برای بازگشت مجدد به توافق هسته‌ای با ایران داده بود، ولی به نظر می رسد کاخ سفید همچنان به بدعهدی های خود در این خصوص ادامه می دهد.

 

رابرت مالی فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران و مذاکره کننده ارشد این کشور در گفت‌وگوهای هسته‌ای در مصاحبه با رویترز، گفته است: بعید است ایالات متحده برای نجات توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ با ایران به یک توافق جدید دست یابد مگر آنکه تهران ۴ شهروند آمریکایی را که به گروگان گرفته است، آزاد کند.

وی در ادامه افزود: گرچه مساله آزادی زندانیان آمریکایی یک موضوع کاملا مجزا از مذاکرات هسته‌ای است ولی با این حال آزادی آنها یک پیش شرط برای توافق هسته‌ای با ایران است.

مالی مدعی شد: آنها موضوعات جداگانه‌ای هستند و ما هر دو را پیگیری می‌کنیم. ولی می گویم که این مساله برای ما بسیار سخت است که به توافق هسته‌ای با ایران بازگردیم آن هم در حالی که ۴ شهروند در ایران در زندان به سر می‌برند. بنا براین در حالی که مذاکرات غیرمستقیم با ایران بر سر پرونده هسته‌ای را انجام می دهیم، مذاکرات غیرمستقیم با آنها را برای آزادسازی زندانیان‌مان ادامه خواهیم داد.

تهران بارها ادعاهای واشنگتن درباره سیاسی بودن بازداشت شهروندان آمریکایی را رد کرده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران