کد خبر:3381
پ
۱۳۹۹۰۵۱۳۱۳۲۴۴۶۸۷۰۲۰۸۸۳۱۲۴

چین: آمریکا درباره حمله روسیه به اوکراین مبالغه می‌کند

وزارت خارجه چین، آمریکا را به دروغ پراکنی درباره احتمال حمله نظامی روسیه به اوکراین متهم کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، درپی تشدید تنش در مرز اوکراین و احتمال حمله روسیه کشورهای غربی از شهروندان خود خواستند که در اسرع وقت این کشور را ترک کنند. با اینحال روسیه گمانه ..

وزارت خارجه چین، آمریکا را به دروغ پراکنی درباره احتمال حمله نظامی روسیه به اوکراین متهم کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، درپی تشدید تنش در مرز اوکراین و احتمال حمله روسیه کشورهای غربی از شهروندان خود خواستند که در اسرع وقت این کشور را ترک کنند. با اینحال روسیه گمانه زنی درباره حمله به اوکراین را رد کرد.

رویترز در خبری گزارش داد پس از آنکه جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا نسبت به ادامه حضور ۱۵۰ هزار نیروی روسی در مرز اوکراین باوجود اعلام عقب نشینی مقطعی مسکو هشدار داد، چین آمریکا را به استفاده ابزاری از موضوع تهدید به جنگ و ایجاد تنش متهم کرد.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (چهارشنبه) در کنفرانس خبری خود پیرامون این موضوع به خبرنگاران گفت: چنین افزایش تنشی و انتشار اطلاعات دروغین توسط برخی کشورهای غربی به ایجاد ناآرامی و بی اعتمادی در دنیای پر از تنش و تشدید اختلاف و غم و اندوه منجر خواهد شد.

وانگ در ادامه گفت: امیدواریم احزاب مربوطه انتشار چنین اطلاعات نادرستی را متوقف کرده و تلاش بیشتری در راستای صلح، اعتماد متقابل و همکاری انجام دهند.

وی درباره روابط میان روسیه و چین نیز گفت: رهبران دو کشور چین و روسیه همواره در راستای توسعه مناسبات همسایگی بلندمدت و روابط دوجانبه سودمند بر مبنای عدم ائتلاف، عدم تقابل و هدف قرار ندادن یک کشور ثالث تلاش میکنند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران