کد خبر:5490
پ
۱۴۰۱۰۱۲۸۱۸۰۱۱۲۱۴۸۲۵۱۵۱۵۲۴

کاردار سوئد به وزارت امور خارجه احضار شد

در پی حوادث چند روز اخیر در سوئد که با آتش زدن قرآن کریم توسط رهبر یک فرقه راست افراطی همراه بود، کاردار سوئد در تهران در غیاب سفیر آن کشور توسط رئیس اداره سوم غرب اروپای وزارت امور خارجه احضار شد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،‌ در پی حوادث چند روز اخیر در سوئد که با آت..

در پی حوادث چند روز اخیر در سوئد که با آتش زدن قرآن کریم توسط رهبر یک فرقه راست افراطی همراه بود، کاردار سوئد در تهران در غیاب سفیر آن کشور توسط رئیس اداره سوم غرب اروپای وزارت امور خارجه احضار شد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،‌ در پی حوادث چند روز اخیر در سوئد که با آتش زدن قرآن کریم توسط راسموس پالودن، رهبر یک فرقه راست افراطی در شهر لینکوپینگ همراه بود، کاردار سوئد در تهران در غیاب سفیر آن کشور توسط رئیس اداره سوم غرب اروپای وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اقدام موهن فرد یاد شده که متاسفانه به بهانه آزادی بیان با حمایت پلیس سوئد صورت گرفت، به وی ابلاغ شد.

رئیس اداره سوم غرب اروپای وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن این اقدام هتاکانه در ماه مبارک‌ رمضان، مسئولیت دولت سوئد در این باره را متذکر گردید و خواستار اقدام فوری و قاطع دولت این کشور برای پایان بخشیدن به جسارت به ساحت قرآن کریم و تضمین عدم تکرار آن در آینده شد.

ایران هتک حرمت قرآن کریم در سوئد را محکوم کردبالا گرفتن اعتراضات به هتک حرمت قرآن مجید در سوئدواکنش مقتدی صدر به اقدام موهن علیه قرآن در سوئدحکیم خواستار اقدام فوری دولت سوئد در برخورد با گروه‌های افراطی ش

وی توهین به مقدسات بیش از دو میلیارد مسلمان جهان و جریحه دار کردن احساسات آنان را بدترین سوء استفاده متصور از آزادی بیان دانست و گفت این حادثه تاسف بار که تحت حفاظت پلیس سوئد انجام شده، تصویر سوئد را نزد مسلمانان جهان مخدوش می‌کند.

کاردار سوئد در پاسخ ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه در کشورش، گفت مراتب را فورا به مقامات کشور متبوعش منتقل می‌کند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران