کد خبر:4024
پ
۱۴۰۰۱۲۱۴۱۰۲۲۲۲۹۸۸۲۴۹۰۲۷۱۴

کارشناس اوراسیا: احتمال تغییر زلنسکی با فردی معتدل‌تر درباره روسیه وجود دارد

صفری درباره آینده تحولات اوکراین و جنگ رخ داده، گفت: احتمال اینکه در آینده شاهد باشیم یک گزینه معتدل‌تر در اوکراین روی کار آید و غرب هم در این باره با روسیه به توافق برسد و زلنسکی را متقاعد کند که از قدرت کنار برود، زیاد است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «عسگر صفری» کا..

صفری درباره آینده تحولات اوکراین و جنگ رخ داده، گفت: احتمال اینکه در آینده شاهد باشیم یک گزینه معتدل‌تر در اوکراین روی کار آید و غرب هم در این باره با روسیه به توافق برسد و زلنسکی را متقاعد کند که از قدرت کنار برود، زیاد است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «عسگر صفری» کارشناس مسائل اوراسیا طی مصاحبه‌ای در خصوص جنگ روسیه و اوکراین که از ۱۰ روز پیش آغاز شده، ریشه‌ها و روندهای آن، اظهار داشت: پس از فروپاشی شوروی، کشورهای غربی و به خصوص آمریکا این قول را به روسیه داده بودند که برای نگرانی‌های امنیتی آن، ناتو هیچگاه به سوی شرق گسترش نخواهد یافت. در آن زمان حوزه نفوذ روسیه جدید را به رسمیت شناختند، اما این اتفاق در عمل رخ نداد و ناتو شروع به گسترش حوزه نفوذ خود به سمت شرق کرد.

وی درباره تصمیم اتحادیه اروپا برای پیوستن اوکراین به این اتحادیه نیز اظهار داشت: یک توافق اولیه در این خصوص شکل گرفته است. البته اتحادیه اروپا ساختارهایی دارد که ورود به آن چند سال زمان می‌برد و نیازمند تغییرات ساختاری به لحاظ سیاسی و اقتصادی در اوکراین است. این اقدام غرب، یک سیگنال به روسیه بود.

کارشناس مسائل اوراسیا درباره سطح حمایت غرب از اوکراین و سطح توقع زلنسکی نیز گفت: پاسخ اولیه‌ای که ناتو و آمریکا به روسیه دادند سطح پایینی بود و یکی از دلایلی که روسیه را به پیش برد، همین واکنش سطح پایین بود. اما طی روزهای بعد (سوم و چهارم جنگ) با افزایش مقاومت مردمی، غرب وارد فرایند حمایت شد. اوکراین یک کشور اروپایی است و مورد حمله قرار گرفت و اگر این سطح حمایت هم انجام نمی‌گرفت، هویت حمایتی ‌غرب نیز زیر سؤال می‌رفت.

کشور روسیه , کشور اوکراین ,

صفری ادامه داد: اروپا سطح واکنش خود را با آمریکا منطبق کرد و از آنجا که سطح واکنش آمریکا پایین بود، اروپا نیز که نمی‌توانست به تنهایی در مقابل روسیه واکنش نشان دهد، حمایت محدود و تحریم را دنبال کرد.

وی درباره تحریم‌های روسیه از سوی غرب نیز گفت: در این بخش، بحث انرژی کنار گذاشته شده زیرا غرب بخش زیادی از انرژی خود را از روسیه تأمین می‌کند و امکان تحریم آن را در حال حاضر ندارد.

کارشناس مسائل روسیه، تداوم جنگ را برای روسیه هزینه‌ساز خواند و افزود: هر قدر مدت این جنگ افزایش یابد، آمریکا و غرب بیشتر می‌توانند از آن استفاده کرده و هزینه را بر روسیه تحمیل کنند و از سوی دیگر افکار عمومی نیز با طولانی شدن روند جنگ، علیه روسیه خواهند شد، زیرا بحث وارد موضوعات حقوق بشری می‌شود. حتی در داخل روسیه نیز می‌توانند از این ابزار بهره برده و بر کرملین فشار آورند.

صفری درباره آینده این تحولات نیز گفت: احتمال اینکه در آینده شاهد باشیم یک گزینه معتدل‌تر در اوکراین روی کار آید و غرب هم در این باره با روسیه به توافق برسد و زلنسکی را متقاعد کند که از قدرت کنار برود، زیاد است.

پوشش زنده تحولات اوکراین| توافق سازمان ملل و روسیه برای اقدامات بشردوستانه در اوکراین/ کی‌یف: جلوی پیشروی روس‌ها را گرفته‌ایم

تحریم‌های بیشتر اروپا علیه روسیه به بهانه حادثه آتش سوزی در نیروگاه هسته‌ای اوکراین

انتهای پیام/؛

فدراسیون صنعت نفت ایران