کد خبر:5451
پ
۱۳۹۸۰۴۱۶۱۴۲۶۴۶۳۸۱۷۸۲۲۸۳۴

کمالوندی: تا توافق نشود اطلاعات نزد ما می‌ماند

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت تا زمانی که توافقی صورت نگیرد اطلاعات نزد ما می‌ماند و احتمالاً حذف می‌شود. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «بهروز کمالوندی» معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با العالم درباره انتقال برخی تأسیسات هسته‌ای از مجموعه ..

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت تا زمانی که توافقی صورت نگیرد اطلاعات نزد ما می‌ماند و احتمالاً حذف می‌شود.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «بهروز کمالوندی» معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با العالم درباره انتقال برخی تأسیسات هسته‌ای از مجموعه تسای کرج به نطنز گفت: برای توسعه و تولید ماشین‌های سانتریفیوژ، تأمین و امنیت برنامه‌های کلی داریم؛ از همین رو متأسفانه به دلیل عملیات تروریستی که علیه تسای کرج صورت گرفت مجبور به تشدید تدابیر امنیتی شدیم که بخش مهمی از این ماشین‌ها را جابه‌جا کردیم و باقی‌مانده را نیز به نطنز و اصفهان منتقل کردیم. به عبارت دیگر ماشین‌های تولید قطعات سانتریفیوژ به دلیل اهمیت بالایی که دارد به مکانی امن‌تر جابه‌جا شدند و اکنون نیز در حال کار می‌باشند.

کمالوندی: آژانس اتمی انتشار اطلاعات و نامه‌های محرمانه ایران را متوقف کند

وی با بیان اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دو مرحله نیز گزارش داده است گفت: نخست در زمان انتقال این دستگاه‌ها و دیگری در مرحله دوربین‌ها و شروع به کار آنها که با توجه به ابهاماتی که مطرح شده بود ما توضیحاتی ارائه دادیم که اقدامات صورت گرفته در چارچوب توافقات است و همین طور نظارت‌ها وجود دارد اما تا زمانی که توافقی صورت نگیرد اطلاعات نزد ما می‌ماند و احتمالاً حذف می‌شود.

توضیحات کمالوندی درباره اظهارات مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره سفر گروسی به تهران و مذاکرات وین نیز اظهار داشت: مذاکرات را وزارت خارجه دنبال می‌کند. در بخشی از مذاکرات در یک یا دو ماه گذشته موضوع مسائل باقی مانده پادمانی هم مطرح بود که بنده سفر کردم و ملاقات‌هایی هم داشتیم در نهایت به چارچوبی رسیدیم تا موضوعات با سرعت حل و فصل شود که در راستای آن بیانیه‌ای ۴ بندی منتشر شد که سه بند آن اجرا شده در واقع اواسط اجرای بند سوم هستیم بعد از آن عملاً زمینه برای ارائه گزارش آژانس به شورای حکام در ماه ژوئن فراهم می‌شود، این در واقع زمان‌بندی بود که صورت گرفته و اصرار ما هم این بود تا قبل از ژوئن و زمان گزارش آژانس منتشر شود. انتظار ما این است اگر تفاهمی باشد عملاً نباید سؤالی در رابطه با مسائل گذاشته باقی بماند.

وی خاطرنشان کرد: مذاکره‌ای در رابطه با موضوعات فنی در حال حاضر نداریم اگر چه ممکن است بعضی مسائل کوچک باقی مانده باشد که در حال برطرف شدن است.

انتهای پیام/؛

فدراسیون صنعت نفت ایران