کد خبر:4570
پ
۱۴۰۰۱۲۱۴۱۰۲۶۵۰۹۲۶۲۴۹۰۲۷۳۴

گروسی: رویکرد من در قبال برنامه هسته‌ای ایران سازنده است

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد رویکرد او در قبال برنامه هسته‌ای ایران مثبت و سازنده است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مصاحبه‌ای روز یکشنبه مدعی شد رویکرد او در قبال برنامه هسته‌ای ایران «مثبت و سازنده» است..

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد رویکرد او در قبال برنامه هسته‌ای ایران مثبت و سازنده است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مصاحبه‌ای روز یکشنبه مدعی شد رویکرد او در قبال برنامه هسته‌ای ایران «مثبت و سازنده» است.

گروسی در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی اسرائیل‌هیوم گفت: «من به ایرانی‌ها گفته‌ام "اگر روابط نرمال می‌خواهید باید شفافیت داشته باشید."، بنابراین یک بار دیگر می‌گویم رویکرد من مثبت و سازنده اما از طرف دیگر موشکافانه است.»

وی در ادامه مدعی شد: «مسئله ضروری، پاسخ‌های فنی است که باید برای سؤالات فنی که مطرح کرده‌ایم دریافت کنیم.»

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین مدعی شد احیای توافق هسته‌ای برجام از طریق مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین می‌تواند «ظرفیت نظارتی عظیمی را که ما در ایران از دست داده‌ایم به ما برگرداند.»

مدیرکل آژانس اتمی در بخشی از این مصاحبه همچنین تصریح کرد که سفر اخیرش به ایران، به‌خلاف آنچه در رسانه‌ها عنوان شد، به شکل‌گیری «توافق اساسی» با ایران منجر نشده است. او گفت که در این سفر تنها بر سر شیوه شفاف کردن موضوعات با ایران تفاهم حاصل شده است.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران