کد خبر:3273
پ
۱۴۰۰۱۱۰۶۱۸۲۹۳۲۵۳۹۲۴۶۲۱۴۳۴

گزارش توییتری شمخانی از آخرین تحولات مذاکرات وین

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در دو توییت به ارائه جزئیاتی از آخرین روند مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین پرداخت. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران درباره آخرین روند مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین اظهارنظر کرد و گفت که مذاکرات وین به ..

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در دو توییت به ارائه جزئیاتی از آخرین روند مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین پرداخت.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران درباره آخرین روند مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین اظهارنظر کرد و گفت که مذاکرات وین به مرحله‌ای رسیده که می‌توان درباره نتیجه آن با قطعیت اظهارنظر کرد.

او نوشت: «مذاکرات وین به مرحله‌ای رسیده که می‌توان در مورد نتیجه آن با قطعیت و بدون نیاز به گمانه‌زنی اظهارنظر کرد. تصمیم سیاسی آمریکا برای تحقق یا استنکاف از پذیرش الزامات شکل‌گیری توافق قابل اتکا و پایدار بر اساس اصول پذیرفته شده در برجام می‌تواند جایگزین گمانه‌زنی‌ها شود.»

باید به مذاکرات وین خوش‌بین باشیم/ تعلیق تحریم‌ها انتظارات ایران را برآورده نمی‌کندعضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: ایران در مذاکرات وین دستور کار مشخصی دارد/ ‌خواستار رفع کامل تحریم‌ها هستیممجلس بر مذاکرات وین نظارت دارد/غربی‌ها تصمیم مهم سیاسی بگیرندادامه مذاکرات وین در سطوح مذاکره‌کنندگان ارشد و کارشناسان

شمخانی پیش از این شامگاه یکشنبه هم در حساب کاربری خود در توییتر جزئیاتی درباره گفت‌وگوی تلفنی خود با «علی باقری»، مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در وین ارائه کرده بود. او نوشت: «گفت‌وگوی تلفنی امشب با دکتر باقری دو گزاره را درباره مذاکرات وین در ذهن من قطعی کرد: ۱٫ افزایش لحظه به لحظه سختیِ کار مذاکره‌کنندگان ایران برای پیشبرد دستورالعمل منطقی و قانونی تهران. ۲٫ تداوم «نمایش» ابتکار عمل از سوی طرف‌های غربی برای فرار از تعهدات.»

دور هشتم مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین از روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن‌ماه بعد از یک وقفه ۱۱ روزه از سر گرفته شد. این مذاکرات میان تیم‌های ایران و گروه ۱+۴ انجام می‌شود. تیم مذاکره‌کننده آمریکا هم به سرپرستی «رابرت مالی» با گروه ۱+۴ رایزنی می‌کند.

آمریکا ادعا می‌کند قصد دارد از طریق این گفت‌وگوها به برجام بازگردد اما تا کنون به جای عمل به تعهداتش از طریق رفع تحریم‌ها به وقت‌کشی در مذاکرات از یک سو و مقصرنمایی ایران بابت عدم پیشرفت در گفت‌وگوها از سوی دیگر روی آورده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران