کد خبر:8725
پ
۱۴۰۱۰۴۲۹۱۸۲۷۵۶۲۳۲۲۵۷۱۲۲۵۴

گزارش وزیر خارجه به مردم از ۲ روز پرثمر دیپلماسی پویا در تهران

وزیر امور خارجه با پستی در صفحه اینستاگرام خود، از دو روز پرثمر و موفقیت‌آمیز دیپلماسی پویا در تهران، گزارشی به مردم ارائه کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان در این پست نوشت: در این دو روز اصل و بنیان همکاری موثر منطقه ای را رهبر معظم انقلاب به آقای اردوغان و پوتین..

وزیر امور خارجه با پستی در صفحه اینستاگرام خود، از دو روز پرثمر و موفقیت‌آمیز دیپلماسی پویا در تهران، گزارشی به مردم ارائه کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان در این پست نوشت: در این دو روز اصل و بنیان همکاری موثر منطقه ای را رهبر معظم انقلاب به آقای اردوغان و پوتین یادآوری کردند. از اشاره ایشان به این که ما امنیت ترکیه را امنیت خود می‌دانیم و ترکیه نیز امنیت سوریه را امنیت خود بداند، تا طرح دیگر مباحث مهم و راهبردی با رهبران روسیه و ترکیه.

وی افزود: بعد از این دیدارها و نشست موفق روند آستانه، امید داریم راه حل سیاسی، به راه حل اول در بحرانهای منطقه ای تبدیل شود.

وزیر خارجه تاکید کرد: اما آنچه در این دو روز بسیار احساس شد حضور دائمی شهید عزیزی بود که امنیت فعلی منطقه و کشورهای منطقه مدیون زحمات اوست، هم آنجا که آقای پوتین ترور ناجوانمردانه ایشان را در دیدار با رهبر معظم انقلاب محکوم کرد و هم امروز که وزیر خارجه سوریه نقش ایشان در ایجاد امنیت در سوریه و منطقه را یادآوری نمود.

روند آستانه؛ ابتکار عملی برای خروج سوریه از بحران و توطئه خارجیامیرعبداللهیان: نیروهای آمریکایی باید به سرعت از منطقه خارج شوند/ مقداد: باید بهانه‌ را از ترکیه برای حمله به اراضی سوریه گرفتدیدار و گفتگوی وزرای خارجه ایران و سوریه در تهراناردوغان: فرمت آستانه موثرترین اقدام برای بحران سوریه استبازتاب سفر پوتین و اردوغان به ایران در رسانه‌های عبری‌زباناردوغان با رهبر انقلاب دیدار کردپوتین: نشست سران تهران بسیار سازنده و مفید بود/ تجارت بین روسیه و ایران ۴۰درصد رشد داشته استواکنش هیستریک کاخ سفید به سفر پوتین به تهران

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران