کد خبر:4865
پ
۱۴۰۱۰۱۱۰۱۹۴۸۳۷۴۵۵۲۵۰۵۹۳۵۴

گفتگوی امیرعبداللهیان و لاوروف درباره مذاکرات وین و عضویت ایران در شانگهای

وزیر خارجه کشورمان و همتای روسی وی در گفتگویی دوجانبه درمورد مسائل مختلف منطقه ای ازجمله آخرین وضعیت گفتگوهای وین و تسریع عضویت ایران در شانگهای گفتگو کردند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیر عبداللهیان و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در دیدار بعد از..

وزیر خارجه کشورمان و همتای روسی وی در گفتگویی دوجانبه درمورد مسائل مختلف منطقه ای ازجمله آخرین وضعیت گفتگوهای وین و تسریع عضویت ایران در شانگهای گفتگو کردند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیر عبداللهیان و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در دیدار بعد از ظهر امروز در حاشیه نشست وزرای امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان، موضوعات مورد علاقه دو کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.
وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با استقبال از ظرفیت سازی های موجود در زمینه همکاری‌های دو کشور در حوزه های مختلف بر ارتقا همکاری ها تاکید کرد.

امیر عبداللهیان با تشریح اولویت سیاست همسایگی از منظر دولت جمهوری اسلامی ایران، رویکرد همکاری جدی با همسایگان را مورد توجه قرار داد و تحریم های یک‌جانبه علیه کشورها را مردود خواند.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز در این دیدار با اشاره به علاقمندی کشورش در زمینه همکاری های همه جانبه با همسایگان خصوصا ایران، مناسبات دو کشور را دارای اهمیت ویژه دانست و بر آمادگی کشورش برای توسعه همکاری با ایران تاکید کرد.

روند تحولات در افغانستان و افزایش همکاری های دو کشور در این زمینه، تسریع عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای، آخرین وضعیت گفتگوهای وین و همکاری نزدیک هیئت های دوکشور در روند گفتگو ها و همکاری‌ها در حوزه خزر از دیگر موضوعات مورد گفتگوی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در این دیدار بود.

فدراسیون صنعت نفت ایران