کد خبر:4871
پ
۱۴۰۱۰۱۱۰۱۷۵۲۲۹۳۶۰۲۵۰۵۸۹۵۴

گفتگوی امیرعبداللهیان و وزیر خارجه اندونزی در تونشی

وزیر امور خارجه کشورمان که در شهر تونشی چین، محل برگزاری سومین نشست کشورهای همسایه افغانستان به سر می‌برد بعد از ظهر امروز با خانم رتنو مرسودی وزیر امور خارجه اندونزی دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، و..

وزیر امور خارجه کشورمان که در شهر تونشی چین، محل برگزاری سومین نشست کشورهای همسایه افغانستان به سر می‌برد بعد از ظهر امروز با خانم رتنو مرسودی وزیر امور خارجه اندونزی دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزیر امورخارجه کشورمان در این دیدار با تاکید بر علاقمندی جمهوی اسلامی ایران برای گسترش همکاری ها با اندونزی خصوصا در حوزه اقتصادی، برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی، نهایی سازی موافقتنامه تعرفه ترجیحی و تقویت همکاری در حوزه فناوری سلامت از جمله واکسن کرونا را گامی در مسیر تحرک بخشی هرچه بیشتر به همکاری ها دانست و با اشاره به نامگذاری سال‌جاری در کشورمان و همچنین ظرفیت های موجود در حوزه شرکت های دانش بنیان، دستیابی دانشمندان ایرانی به انواع فناوری واکسن کرونا را تشریح و از توسعه همکاری های فیمابین در این زمینه استقبال کرد.

دکتر امیر عبداللهیان با قدردانی از همکاری سازنده دو کشور در سازمان های بین المللی، مواضع اصولی اندونزی در خصوص موضوع فلسطین را تحسین نمود و همتای اندونزیایی خود را در جریان آخرین تحولات مربوط به مذاکرات برجام قرار داد.

خانم رتنو مرسودی وزیر امور خارجه اندونزی نیز در این دیدار به زمینه های موجود در حوزه گسترش همکاری‌های اقتصادی با کشورمان پرداخت و با ابراز خرسندی از روند صعودی حجم مبادلات تجاری دو کشور، بر پیگیری طرفین برای تقویت همکاریها در زمینه های مختلف بویژه فناوری سلامت و موافقتنامه تعرفه ترجیحی تاکید کرد.

موضوعات کنسولی و تحولات در غرب آسیا از دیگر محورهای مورد گفتگوی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و اندونزی در این دیدار بود که توافق شد رایزنیها در این موارد ادامه یابد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران