کد خبر:2915
پ
۱۴۰۰۱۱۱۵۱۰۲۴۴۳۶۵۸۲۴۶۸۱۸۳۴

گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی/ استقبال از مشارکت فعال ایران در این سازمان

حسین امیرعبداللهیان با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی دو کشور مهم در منطقه و جهان اسلام هستند، ابراز امیدواری کرد گفتگو و همکاری بین دو کشور به حل و فصل مشکلات منطقه و جهان اسلام کمک نماید. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور..

حسین امیرعبداللهیان با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی دو کشور مهم در منطقه و جهان اسلام هستند، ابراز امیدواری کرد گفتگو و همکاری بین دو کشور به حل و فصل مشکلات منطقه و جهان اسلام کمک نماید.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی عصر روز پنج شنبه با حسین ابراهیم طه، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی درباره مسائل مبتلابه جهان اسلام و امت اسلامی، روند روابط و همکاری دو و‌ چند جانبه بین کشورمان با سازمان همکاری اسلامی و بازگشایی نمایندگی کشورمان نزد این سازمان و برخی مسائل منطقه ای مورد اهتمام مشترک گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از تلاشهای دبیر کل سازمان همکاری اسلامی برای بازگشایی نمایندگی کشورمان در نزد دبیرخانه این سازمان در جده، به برخی مسائل و مشکلات جهان اسلام اشاره کرد و نقش ایشان به عنوان دبیر کل سازمان همکاری اسلامی را در حل مسائل و مشکلات جهان اسلام بسیار موثر دانست.

دکتر امیر عبداللهیان با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی دو کشور مهم در منطقه و جهان اسلام هستند و ایفای نقش موثر کشورهای بزرگ اسلامی در کمک به حل مشکلات امت اسلامی تاثیرگذار است، ابراز امیدواری کرد گفتگو و همکاری بین دو کشور به حل و فصل مشکلات منطقه و جهان اسلام کمک نماید.

حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز در این گفتگوی تلفنی با استقبال از بازگشایی و مشارکت فعال نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نزد این سازمان، نقش ایران بعنوان عضو موسس و فعال در سازمان همکاری اسلامی را بسیار مهم و موثر خواند و تاکید کرد این سازمان بدون مشارکت و همکاری فعال همه کشورهای اسلامی قادر به حل مشکلات جهان اسلام نخواهد بود و ما از همه برادران و اعضاء خواستار حمایت کامل از این سازمان هستیم.

دبیرکل سازمان همکاریهای اسلامی با اعلام حمایت از برگزاری روند گفتگوها بین ایران و عربستان سعودی تاکید کرد که بروز مشکلات فیمابین کشورهای اسلامی موجب تاسف و ناراحت کننده است و این سازمان کشورهای مسلمان و برادر را به صلح و گفتگو دعوت می کند.

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان این گفتگو از آقای حسین ابراهیم طه جهت سفر به کشورمان دعوت به عمل آورد که مورد استقبال قرار گرفت.

گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزرای خارجه ژاپن و عراقامیرعبداللهیان به همتای اماراتی: تداوم جنگ یمن به نفع طرفین نیستگفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان ملل/ تقدیر «گوترش» از نقش سازنده ایران در یمن

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران