کد خبر:2817
پ
۱۳۹۹۰۹۱۲۱۰۰۴۰۵۵۴۲۲۱۷۳۴۷۶۴

گفت‌وگوهای امیر قطر و بایدن درباره مذاکرات هسته‌ای ایران

وزیر خارجه قطر اعلام کرد که در گفت‌وگوهای امیر قطر و رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، مسائل مختلف منطقه از جمله مذاکرات هسته‌ای ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت که دو..

وزیر خارجه قطر اعلام کرد که در گفت‌وگوهای امیر قطر و رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، مسائل مختلف منطقه از جمله مذاکرات هسته‌ای ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت که دوحه برای نزدیکتر کردن دیدگاه‌های تهران و واشنگتن از کانال‌های دیپلماتیک باز خود با این دو کشور استفاده می‌کند.

وزیر خارجه قطر افزود: دستیابی ما به توافق هسته‌ای ایران برای ما مهم است، چرا که این کشور عامل ثبات و امنیت منطقه است.

وی به شبکه الجزیره گفت: تلاش می‌کنیم طرف ایرانی را به ابتکارات مثبت در قبال کشورهای منطقه تشویق کنیم.

وزیر خارجه قطر همچنین با بیان اینکه در مذاکرات امیر قطر و بایدن بحران افغانستان مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت، اظهار داشت که تحریم افغانستان و نادیده گرفتن بحران این کشور به نفع ملت این کشور نیست.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی ادامه داد: اینکه آمریکا قطر را به عنوان همپیمان اصلی خود در خارج از ناتو خوانده است، این قدرت رابطه بین دو کشور را نشان می‌دهد و فرصت شراکت و همکاری را فراهم می‌کند.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا رسماً از کنگره درخواست کرد که قطر را به عنوان همپیمان اصلی آمریکا در خارج از ناتو قرار دهد.

انتهای پیام/؛

فدراسیون صنعت نفت ایران