کد خبر:2754
پ
۱۴۰۰۰۵۲۷۲۱۱۴۱۵۸۸۲۲۳۴۲۲۷۵۴

گفت‌وگوی تلفنی رؤسای جمهور ایران و فرانسه/ رئیسی: لغو تحریم‌ها، راستی‌آزمایی و ضمانت معتبر مبانی اساسی توافق است/ مکرون: ایران حق دارد به آمریکا بی‌اعتماد باشد

امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه شامگاه شنبه در تماس تلفنی با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور گفت‌وگو کرد. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، راه‌کارهای تقویت روابط دوجانبه، مسائل منطقه‌ای و آخرین وضعیت مذاکرات لغو تحریم‌ها در وین محور این گفتگوی تلفنی بود.
آیت الله رئیسی با اشاره به اعتر..

امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه شامگاه شنبه در تماس تلفنی با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور گفت‌وگو کرد.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، راه‌کارهای تقویت روابط دوجانبه، مسائل منطقه‌ای و آخرین وضعیت مذاکرات لغو تحریم‌ها در وین محور این گفتگوی تلفنی بود.

آیت الله رئیسی با اشاره به اعتراف آمریکا به شکست سیاست فشار حداکثری، تأکید کرد: جمهوری اسلامی در فرآیند مذاکرات، اراده و جدیت خود را برای حصول توافق اثبات کرده است و هر تلاشی از طرف مقابل، در این رابطه باید شامل لغو تحریم‌ها، راستی‌آزمایی و ضمانت معتبر باشد.

رئیسی با تأکید بر اینکه ثبات و امنیت منطقه تنها از طریق راه‌حل‌های درون‌منطقه‌ای قابل تحقق است و نه مداخلات خارجی، خواستار توجه جامعه جهانی به بحران انسانی در یمن و رفع محاصره مردم مظلوم این کشور شد.

رئیس جمهور فرانسه نیز در این گفتگو تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران حق دارد که به آمریکا بی‌اعتماد باشد چرا که این ایالات متحده بوده که باعث ایجاد بحران شده است.

امانوئل مکرون همچنین تجاوزات نظامی به مردم یمن به‌خصوص حملات اخیر را محکوم کرد.

تحولات منطقه از جمله اوضاع لبنان از دیگر محورهای گفتگوی رؤسای جمهور ایران و فرانسه بود.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران