کد خبر:2663
پ
۱۴۰۰۰۹۰۶۱۸۵۷۱۹۵۶۱۲۴۱۴۷۴۰۴

گمانه‌زنی دیپلمات ارشد روس درباره زمان احتمالی لغو تحریم‌های نفتی ایران

مذاکره‌کننده ارشد روسیه در مذاکرات وین اعلام کرد اگر توافق برای احیای برجام طی ماه آینده صورت گیرد، احتمالاً تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران از ماه آوریل (اواسط فروردین ۱۴۰۱) لغو خواهد شد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، میخائیل اولیانوف نماینده دائم ر..

مذاکره‌کننده ارشد روسیه در مذاکرات وین اعلام کرد اگر توافق برای احیای برجام طی ماه آینده صورت گیرد، احتمالاً تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران از ماه آوریل (اواسط فروردین ۱۴۰۱) لغو خواهد شد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین که به‌عنوان مذاکره‌کننده ارشد کشورش در مذاکرات وین حضور دارد، چهارشنبه‌شب در مصاحبه با شبکه خبری روسیه۲۴ از احتمال رفع تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران از ماه آوریل (اواسط فروردین ۱۴۰۱) در صورت احیای برجام سخن گفت.

این دیپلمات ارشد روس در این خصوص گفت: «اگر مذاکرات با سرعتی بیشتر نسبت به سرعت کنونی آن انجام شود، امکان حصول توافق تا پایان ماه فوریه (دهه اول اسفندماه) واقعی به‌نظر می‌رسد.»

وی ادامه داد: «البته پس از آن چند ماه برای ازسرگیری اجرای توافق هسته‌ای زمان نیاز است.»

اولیانوف در عین حال پیش‌بینی کرد که در صورت حصول توافق در ماه فوریه، تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران از ماه فوریه (اواسط فروردین ۱۴۰۱) برداشته خواهد شد.

وی در این رابطه گفت: «برای اینکه آمریکایی‌ها آماده لغو تحریم‌ها شوند و شرایط مورد نظر برای بازگشت تجارت خارجی ایران به حالت عادی را تضمین کنند، مدتی زمان لازم است که احتمالاً همه این مسائل باید تا قبل از ماه آوریل حل‌وفصل شود. تهران نیز چندین ماه زمان نیاز دارد تا برای بازگشت به اجرای تعهدات خود در برجام آماده شود.»

واکنش نمایندگان به سفر رئیسی به روسیه؛ گامی بلند در راستای خنثی‌سازی تحریم‌هاوضعیت اقتصاد کشور سال آینده با وجود تحریم‌ها بهتر از امسال خواهد بودصنعت نفت ایران برای دوره پس‌از تحریم‌ها آماده می‌شودمتکی: وجود یکپارچگی سیاسی در کشور لغو تحریم‌ها را میسر خواهد کرد

انتهای پیام/.+

فدراسیون صنعت نفت ایران