کد خبر:6386
پ
۱۳۹۷۰۴۱۹۰۹۲۸۱۴۸۶۱۱۴۶۹۶۲۷۴

آخرین وضعیت رسیدگی به تبدیل وضعیت ایثارگران شرکت مخابرات

نماینده نجف آباد در مجلس با بیان اینکه وزارت ارتباطات در حوزه تعهدات به کارکنان خود مرتکب دو تخلف قانونی شده،گفت:‌ تخلف اول عدم تبدیل وضعیت کارمندان ایثارگر وزارتخانه و تخلف دوم استنکاف از انتقال مستمری بازنشستگان وزارت ارتباطات به تامین اجتماعی است. – اخبار سیاسی – ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آبا..

نماینده نجف آباد در مجلس با بیان اینکه وزارت ارتباطات در حوزه تعهدات به کارکنان خود مرتکب دو تخلف قانونی شده،گفت:‌ تخلف اول عدم تبدیل وضعیت کارمندان ایثارگر وزارتخانه و تخلف دوم استنکاف از انتقال مستمری بازنشستگان وزارت ارتباطات به تامین اجتماعی است.

– اخبار سیاسی –

ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به شکایت عده‌ای از کارکنان وزارت ارتباطات از مسئولان این وزارتخانه، گفت: وزارت ارتباطات در رابطه با تعهدات قانونی خود مرتکب دو تخلف آشکار شده است، یکی اینکه دو سال است که از تکلیف قانونی خود مبنی بر تبدیل وضعیت و استخدام ایثارگران شاغل در این وزارتخانه استنکاف کرده است.

وی افزود:بر همین اساس شکایتی از سوی کارکنان وزارت ارتباطات به کمیسیون اصل نود ارجاع شده که هم‌اکنون در حال بررسی است و طبعاً پس از رسیدگی در این کمیسیون به قوه قضاییه ارسال می‌شود.

ابوترابی خاطرنشان کرد:‌ علاوه بر این مسئله‌ای دیگری که وجود دارد این است که در زمان واگذاری مخابرات و شرکت زیرساخت تلفن ثابت به بخش خصوصی، وزارتخانه طی قراردادی که با بخش خصوصی به امضا رسانده است، متعهد شده تا نیروهای بازنشسته وزارت ارتباطات را برای دریافت مستمری از صندوق خود به صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی منتقل کند و در همین راستا همسان‌سازی حقوق آنها نیز اعمال شود که متاسفانه وزارت ارتباطات به این تعهد خود نیز عمل نکرده است.

نماینده نجف آباد گفت: آنطور که بنده کسب اطلاع کرده‌ام کمیسیون اصل ۹۰ و کمیسیون اجتماعی در حال بررسی این پرونده هستند و مجلس تا زمان احقاق حقوق کارکنان وزارت ارتباطات این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، در نشست هفته گذشته کمیسیون اجتماعی مجلس که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونانش، مسئولان شرکت مخابرات ایران و بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین اعضای فراکسیون ایثارگران مجلس برگزار شد، موضوع رسیدگی به شکایت کارکنان وزارت ارتباطات مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران