کد خبر:1505
پ
۱۳۹۵۰۵۰۳۱۸۰۸۱۶۵۲۳۸۲۰۵۷۵۴

آقای مطهری! منظور شما از مردم، منافقین هستند؟

علی مطهری به تازگی با انتشار توئیتی به دفاع از منتظری پرداخته و با اظهار نظر تعجب برانگیزی دلیل عزل منتظری از قائم مقامی را دفاع وی از حقوق مردم دانسته است؛ این در حالی است که وی تا قبل از مرگ منتظری نظر دیگری داشت. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، علی مطهری به تازگی با انتشار توئ..

علی مطهری به تازگی با انتشار توئیتی به دفاع از منتظری پرداخته و با اظهار نظر تعجب برانگیزی دلیل عزل منتظری از قائم مقامی را دفاع وی از حقوق مردم دانسته است؛ این در حالی است که وی تا قبل از مرگ منتظری نظر دیگری داشت.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، علی مطهری به تازگی با انتشار توئیتی و با دفاع از آیت‌الله منتظری تلاش کرده چهره‌ای روشنفکر از خود نشان بدهد؛ اما او بیش از هرچیز بار دیگر عدم ثبات ذهنی و تذبذب خود را به نمایش گذاشته است.

او در توئیتش نوشته است: «در این ایام که سالگرد رحلت آیت‌الله منتظری است صدا و سیما هیچ برنامه‌ای نداشت. مهمترین درسی که باید از آیت‌الله منتظری بیاموزیم این است که ایشان به خاطر دفاع از حقوق مردم یک مقام عالی را از دست داد و برای تثبیت قدرتی که برای او حاصل بود حقیقت را کتمان نکرد.»

این در حالی است که وی در سال ۷۹ در گفتگو با روزنامه کیهان به انتقاد از آیت‌الله منتظری پرداخت. مطهری در آن گفتگو سخنان منتظری در خصوص رهبر انقلاب طی آن سال‌ها را سخیف خواند و خواستار سکوت در قبال او شد تا به دور از جنجال‌آفرینی‌های عمرش به سر برسد.

وی گفت: «متن سخنرانی خیلی سخیف بود. بالاخره ایشان به تصریح حضرت امام (ره) صلاحیت کار سیاسی ندارند و حرف‌هایشان هم در این امور اصلا اعتبار ندارد… ما باید جوری با ایشان برخورد کنیم که باعث سواستفاده دشمنان نشود. باید بزرگوارانه از کنار برخی کارهای آقای منتظری بگذریم. بالاخره عمر ایشان که عمر نوح نیست، تمام می‌شود.»

مطهری که می‌گفت باید صبر کنیم تا منتظری بمیرد و این سخنان سخیف او پایان یابد، بعد از سال ۸۸ و درگذشت آیت‌الله منتظری مواضع دیگری اتخاذ کرد و مدافع آیت‌الله منتظری شد. این توئیت اخیر وی نیز در ادامه آن چرخش فکری است. وی در سال‌های گذشته نیز سخنانی در وصف آیت‌الله منتظری بیان کرده که در تضاد با سخنان گذشته اوست.

اما سوالی که باید از علی مطهری پرسید این است که آیا منتظری به دلیل دفاع از حقوق مردم یک مقام عالی را از دست داد یا به دلیل خطاها و سادگی‌هایی بود که در امر سیاست داشت که وی نیز در گفتگوی با کیهان در سال ۷۹ بدان اشاره داشتند؟ دوم اینکه منظور ایشان از "مردم" چیست؟ آیا منظور از مردم "منافقین" و "مهدی هاشمی" هستند که چند هزار نفر از مردم کشور و همچنین آیت‌الله شمس آبادی و… را کشتند که منتظری براساس اسناد و گفته‌ها از دهه ۶۰ تا زمان مرگش به دفاع از منافقین و مهدی هاشمی پرداخت و حتی گفته می‌شود از محل وجوهات برای مهدی هاشمی که عامل وقوع چند قتل بود، وکیل گرفت.

البته بیان اینگونه سخنان از سوی مطهری تازگی ندارد و سابقه‌دار است. او سه سال پیش نامه امام خمینی در مورد آیت‌الله منتظری را غیرواقعی و کذب خواند که پس از پاسخ مستند و مفصل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) مبنی بر صحت آن نامه نوشت: به مسئولان مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام اعتماد دارم، لذا مسئله برای شخص من لاینحل باقی مانده است!

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران