کد خبر:5141
پ
۱۴۰۰۱۰۱۷۱۴۴۵۰۹۸۲۱۲۴۴۸۴۶۲۴

آیت الله صدیقی: ملت و دولت ما به برجام تکیه نکرده است/مشکلات معیشتی را با اتکا به داخل کشور حل کنید

امام جمعه این هفته تهران گفت: ما باید بدون کوتاه آمدن در مقابل دشمن مشکلات معیشتی مردم را با درایت و مدیریت و اتکا به ظرفیت‌های داخلی حل کنیم. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته طی سخنانی اظهار داشت: در این م..

امام جمعه این هفته تهران گفت: ما باید بدون کوتاه آمدن در مقابل دشمن مشکلات معیشتی مردم را با درایت و مدیریت و اتکا به ظرفیت‌های داخلی حل کنیم.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته طی سخنانی اظهار داشت: در این ماه نباید غافل شویم که مهمان خدا هستیم ودر این مهمانی مراقبه شرط اول استفاده از این مهمانی است. ما باید گرایش و اخلاقمان را مورد نظر خداوند قرار داد تا رنگ خدا بگیریم.

وی ادامه داد: انسان عاقل با یقین زندگی می‌کند و انسان شکاک همیشه در زندگی حیران است.معصومین چون گناه را به صورت جهنمی آن می‌دیدند لذا می‌دانستند گناه مثل سم است کسانیکه در ماه رمضان حرمت خدا را نگه نمی دارند و حجابشان را رعایت نمی‌کنند نمی‌دانند که اثرات این گناه چیست.

صدیقی ادامه داد: خوشابحال این دو شهید عالم ربانی که در حرم امام رضا(ع) به شهادت رسیدند.شهادت این دو روحانی بزرگوار و سعادتمند که به معنی واقعی کلمه خلعت زیبای شهادت که عزت و کرامت ابدی را بر تن کردند را به محضر امام زمان(عج) و به ملت شریف ایران و رهبر انقلاب اسلامی تبریک و تسلیت عرض می کنم.

امام جمعه این هفته تهران اظهار داشت: رهبر انقلاب در دیدار با قاریان عزیز مطالبی را عنوان کردند که حائز اهمیت است. ایشان فرمودند باید همت را بلند بداریم زیرا با ماه رمضان می شود به بی نهایت رسید. لذا در این ماه عزیز مسئله روزه اکسیری است که وجود زمینی انسان را افلاکی می کند و اگر هدفمند روزه بگیریم یقین بدانید که انسان مظهر خداوند می‌شود.

وی تصریح کرد: نزول قرآن در ماه رمضان پیامی دارد که بدانیم نزول قرآن در ماه پاکی‌ها برای آن است که اگر می‌خواهیم از مفاهیم قرآن بهره مند شویم باید زندگی پاک را در راس برنامه‌های خودمان قرار دهیم. خدای متعال با واجب کردن روزه در ماه رمضان انسان را به سمت احسان خودش تشویق کرد. لذا ماه مبارک رمضان را برای خلاصی از شر نفس خودمان باید جدی بگیریم.

صدیقی با اشاره به شعار سال عنوان کرد: مسئله تولید چند سال است که به عنوان یک راهبرد در کلام رهبر انقلاب تاکید می‌شود اما امسال فصل جدیدی به نام تولید دانش بنیان را مطرح کردند که مسئولین باید توجه کافی به آن داشته باشند. تولید دانش بنیان هزینه را کم و کیفیت را بالا برده و ما را در صحنه مبادلات تجاری به جایی می‌رساند که کالای ما قابل عرضه به جهان باشد و مردم هم اطمینان حاصل می‌کنند که محصول ایرانی با کیفیت است.

وی با بیان اینکه کشاورزی در حوزه تولید دانش بنیان باید جدی گرفته شود، مطرح کرد: ما پنجمین کشوری هستیم که آبهای زیر زمینی را استخراج کرده و در کشاورزی مصرف می‌کنیم اما بهره وری لازم را نداریم. مدیریت غلط در برخی دوره‌ها طوری بوده که مجبور به واردات شده و در برخی موارد هم با انباشت محصولات کشاورزی روبرو بوده‌ایم.

امام جمعه موقت تهران گفت: باید تعداد شرکت‌های دانش بنیان را دوبرابر کرد این موضوعی که رئیس جمهور محترم بر آن تاکید دارند و معتقد هستند باید شرکت‌های دانش بنیان گسترش پیدا کند. از سوی دیگر قوانین حمایتی در مجلس هم باید وضع شود البته رئیس مجلس گفت که بودجه در نظر گرفته شده برای این موضوع قابل توجه بوده است.

صدیقی تاکید کرد: البته باید نتایج علمی این شرکتها را در اختیار کشاورزان قرار داد و باید نیازها و خلاءهایی که کشاورزان با آن روبرو هستند تبدیل به ابزار علمی بشود تا در مسیر افزایش تولید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به مذاکرات رفع تحریم‌ها اظهارداشت: برخی از مقامات آمریکایی گفته‌اند بعد از ترور شهید سلیمانی نیروهای آمریکایی چند برابر قبل مورد حمله قرار گرفته اند و این موضوع سد راه مذاکرات برجام شده است. باید گفت قبل از برجام هم نیروهای ما متجاوزان آمریکایی در خلیج فارس را گرفتند و بعد هم عین الاسد و پهپاد شما با موشک‌های ما مورد هدف قرار گرفت. هیچکدام اینها ربطی به برجام ندارد و معلول سیاست‌های تجاوزکارانه شما است و تا زمانیکه این سیاست ادامه داشته باشد این رفتار از سوی ملتهای مسلمان ادامه خواهد داشت.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: گرفتن ضمانتهای لازم از آمریکایی‌ها از سیاست‌های رهبر انقلاب و خواسته همه مردم است. ما در همه ابعاد صلح آمیز به انرژی هسته‌ای نیاز داریم و برخوداری از این انرژی حق مسلم ما است. برجام به نتیجه برسد یا نرسد این دولت و ملت مستقل ما به داخل تکیه کرده‌اند و به مناسبتهای برجامی تکیه نداریم اما تلاش می‌کنند تا تحریم‌ها در همه ابعاد برداشته بشود. البته باید برا خنثی سازی تحریم هم تلاش شود.

صدیقی تصریح کرد: صنعت هسته‌ای ما بومی و سرمایه ملی ما است که تخریب آن نابود کردن سرمایه ملی است. ما باید بدون کوتاه آمدن در مقابل دشمن مشکلات معیشتی مردم را با درایت و مدیریت و اتکا به ظرفیت‌های داخلی حل کنیم.

وی در پایان با اشاره به آتش بس موقت در یمن گفت: آتش بس یمن هم از معجزات الهی بود که ملت یمن با دست خالی در برابر هجمه استکبار جهانی ایستاد.امیدوارم انشا الله این مسیر آتش آمریکا از طریق مقاومت خاموش شود و یمن پیشرو در همه میدان‌ها قرار بگیرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران