کد خبر:6524
پ
۱۳۹۳۰۳۰۳۱۴۰۵۳۵۱۷۵۲۸۲۹۷۷۴

آیین آغاز به کار نخستین انجمن علمی دانشجویی گروه علوم ارتباطات و دانش شناسی دانشگاه آزاد

مراسم گرامیداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی در دانشکده ادبیات، علوم انسانی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، ۱۷ مه هر سال برابر با ۲۷ اردیبهشت به نام روز جهانی ارتباطات نامگذاری شده است. به همین مناسبت در تقویم کشور ما هفته ارتباطات..

مراسم گرامیداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی در دانشکده ادبیات، علوم انسانی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ۱۷ مه هر سال برابر با ۲۷ اردیبهشت به نام روز جهانی ارتباطات نامگذاری شده است. به همین مناسبت در تقویم کشور ما هفته ارتباطات و روابط عمومی مملو از رویدادها و مراسم گرامیداشت این روز می باشد که با هدف تاکید بر اهمیت ارتباط و چگونگی انتقال و اشتراک اطلاعات در سراسر جهان، همچنین افزایش آگاهی، دسترسی و چگونگی انتقال اطلاعات برگزار می شود.

مراسم گرامیداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی در دانشکده ادبیات، علوم انسانی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به همت افسانه مظفری، مدیر گروه علوم ارتباطات و دانش شناسی با حضور فهیمه مخبردزفولی، ریاست و سینا فروزش معاونت دانشکده ادبیات، علوم انسانی و اجتماعی، تنی چند ار استادان و دانشجویان این رشته و میهمانان برگزار شد.

در این نشست افسانه مظفری ضمن تبریک هفته ارتباطات و روابط عمومی درمورد اهمیت ارتباطات انسانی و همچنین چگونگی کارکرد رسانه های جمعی و اجتماعی در زمان شیوع ویروس کرونا درگذشته و آینده پرداخت. وی ضمن اشاره به تغییر سبک زندگی و نوع ارتباطات در جوامع بشری با ظهور ویروس کرونا گفت تغییراتی که به سبب قرنطینه و نوع ارتباطات در بسیاری از ابعاد زندگی ما بوجود آمده است، به قدری تاثیرگذار بوده که حتی با فروکش کردن این بیماری، احتمالا می توان تاریخ را به قبل و بعد از کرونا تقسیم کرد. یکی از مهم ترین این تغییرات شامل جایگزین کردن روش های دیجیتالی به جای ارتباطات و فعالیت های فیزیکی است، به صورتی که تک تک افراد، شاهد حضور فناوری ها و رسانه های اجتماعی جدید در زندگی شان بوده اند.

مظفری اظهار داشت که جوامع امروزی که همگی تحت رهبری و کنترل فن‌آوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی قرار دارند، دچار تحولات دیجیتالی بسیاری شده‌اند که منجر به پیدایش اقتصاد دیجیتالی و جامعه اطلاعاتی می‌شود. شرایط دشوارکووید-۱۹باعث شد که اهمیت ارتباطات از راه دور و جوامع اطلاعاتی بیش از هر زمان دیگر خود را نشان داده و مورد توجه قرار بگیرد و اهمیت در ارتباط ماندن با یکدیگر به واسطه استفاده از فن‌آوری را برجسته‌تر از پیش کرد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت های موفق شش ماهه گروه علوم ارتباطات و دانش شناسی در امورآموزشی، پژوهشی و فرهنگی، نوید آغاز به کار نخستین انجمن علمی دانشجویی گروه علوم ارتباطات واحد علوم و تحقیقات را داد. وی گفت امیدواریم با مشارکت و حضور فعال دانشجویان، شاهد شروع فصلی نو و تحولات درخشانی در آینده ای نزدیک در گروه باشیم. وی افزود انجمن های علمی دانشجویی در دانشگاه ها جهت انجام فعالیت های علمی در بدنه دانشجویی برای توسعه دانش های نوین و تخصصی، نقش اساسی دارند. با توجه به اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ جمهوری اسلامی ایران که احراز جایگاه اول علم و فناوری در ۲۵ کشور منطقه‌ در افق ۲۰ ساله را مدنظر دارد، این تشکل‌های خودجوش دانشجویی در حوزه‌های علمی و فرهنگی دانشگاهی در مسیر تولید علم از نظر کمی و کیفی، مورد توجه هستند. انجمن‌ها، مجموعه‌های سیالی هستند که بر اساس توافق و شرکت داوطلبانه گروهی از دانشجویانِ فعال در امور آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در یک رشته علمی شکل می گیرند.

مظفری خاطرنشان کرد گروه علوم ارتباطات و دانش شناسی با هدف فراهم آوردن زمینه‌های مناسب برای ظهور استعدادها، خلاقیت‌ها و شکوفایی علمی دانشجویان؛ نهادینه ساختن فعالیت‌های فوق‌برنامه علمی و مطالعاتی؛ شناسایی دانشجویان مبتکر و پژوهشگر به منظور حمایت و نیز بهره‌گیری از آنان برای ارتقای فعالیت‌های علمی پژوهشی دانشگاه؛ پرورش توانایی انجام فعالیت‌های گروهی در دانشجویان و کسب تجربه‌های اجرایی و مهارت‌های کارآفرینی توسط آنها در جهت فعال کردن این انجمن تلاش می کند.

مظفری عنوان کردکه مشارکت فعال دانشجویان در نشست ها و همایش های گروه، انگیزه فعالیت ها را دوچندان کرده است. وی افزود برنامه سال ارتباطی جدید در این واحد دانشگاهی را مبتنی بر استفاده از تمامی ظرفیت ها و استعدادهای دانشجویان می دانیم و اظهار امیدواری کرد این آینده نگری بتواند بنیانگذار تربیت نسلی فرهیخته، پیشرو و نوآور باشد.

در این مراسم علاوه بر سخنرانی های استادان در حوزه ارتباطات نوین، برخی از دانشجویان نیز مباحث جذاب کاربردی در این حوزه و در بخش های مختلفی همچون نشانه شناسی فیلم، اثرگذاری گرافیک و تصویر در ارتباطات امروز، فن بیان و کاریزما در ارتباطات، برند شخصی و گزارشگری تلویزیون را ارائه دادند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران