کد خبر:10720
پ
۱۳۹۴۰۴۰۶۱۵۴۰۲۸۷۳۸۵۵۸۰۵۵۴

اباذری: طرح دشمن برای تفرقه بین ایران و عراق در اربعین شکست خورد

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: مطمئن هستیم دشمن نمی تواند مردم ایران و عراق را از هم جدا کند و‌ اربعین به عنوان محور وحدت ایران و عراق باقی خواهد ماند. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق و سخنگوی..

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: مطمئن هستیم دشمن نمی تواند مردم ایران و عراق را از هم جدا کند و‌ اربعین به عنوان محور وحدت ایران و عراق باقی خواهد ماند.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق و سخنگوی ستاد اربعین ایران در عراق در نشستی با عنوان اربعین و مقاومت اسلامی که در کربلا برگزار شد با اشاره به اهمیت اربعین در رابطه ایران و عراق، گفت: روابط ایران با عراق بسیار در هم تنیده و عمیقی است؛ همسایگی و مرز ۱۴۰۰ کیلومتری فعال چیزی نیست که دیگران بخواهند یا بتوانند روی آن اخلال کنند.

وی با بیان سالانه ۸ میلیون زائر بین دو کشور در تردد هستند و این عدد در حال افزایش است، گفت: غیر از مرز مشترک، ما دین و مذهب مشترک داریم؛ ما عتبات و عالیات زیارتی مشترک داریم نه مردم عراق می‌توانند از زیارت امام رضا منصرف شوند و‌نث نه مرد ایران می‌توانند زیارت امام حسین را رها کنند.

اباذری گفت: مراجع مشترک، جامعه دینی مشترک، مقدسات مشترک را همیشه داشتیم اما امروز اربعین را داریم که مراسم مهمی برای ما و عراق است؛ بزرگترین مراسم سال در عراق و ایران مراسم اربعین است؛ خیلی‌ها تلاش می کنند در اربعین بین ملت ایران و عراق تفرقه ایجاد کنند و این ۲ ملت را از یکدیگر جدا کنند؛ در طرف ایران مطرح می کنند عراق نروید امکانات نیست و این طرف هم می‌گویند از زائران ایرانی استقبال نکنید.

سخنگوی ستاد اربعین ایران در عراق همچنین گفت: مردم عراق صحرا را به مراکز استقبال از زائران تبدیل کرده‌اند و همه امکاناتی که می توانست فراهم باشد را مهیا کردند.

وی با بیان «طرح دشمن برای تفرقه میان ایران و عراق در اربعین شکست خورده است»، گفت: مطمئن هستیم دشمن نمی تواند مردم ایران و عراق را از هم جدا کند و‌ اربعین به عنوان محور وحدت ایران و عراق باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران