کد خبر:4485
پ
۱۳۹۸۰۸۰۳۱۶۵۲۱۹۹۶۷۱۸۷۴۲۲۳۴

ابوترابی‌ فرد: غربی‌ها اگر نگران حقوق‌بشر بودند به اعدام دسته‌جمعی در عربستان واکنش نشان می‌دادند/ ما اندوهگین مردم اوکراین هستیم و از جنگ استقبال نمی‌کنیم

خطیب نماز جمعه تهران گفت: هشت سال است که به مردم مظلوم یمن تهاجم کرده‌اند؛ امروز هم برای مردم مظلوم اوکراین متأسف و رنجوریم. ما هرگز از جنگ و تهاجم استقبال نمی‌کنیم؛ اما اشکی که جهان برای اوکراین می‌ریزد، اشک تمساح است. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام سید محمدحسین ابوترابی‌فرد د..

خطیب نماز جمعه تهران گفت: هشت سال است که به مردم مظلوم یمن تهاجم کرده‌اند؛ امروز هم برای مردم مظلوم اوکراین متأسف و رنجوریم. ما هرگز از جنگ و تهاجم استقبال نمی‌کنیم؛ اما اشکی که جهان برای اوکراین می‌ریزد، اشک تمساح است.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام سید محمدحسین ابوترابی‌فرد در آخرین نماز جمعه سال ۱۴۰۰ ضمن تبریک پیشاپیش نوروز گفت: نظام سیاسی از نگاه امیرالمؤمنین(ع) ابزاری برای دستیابی به دو آرمان مهم است؛ توسعه انسانی و ساخت کشور آباد. توسعه انسانی یعنی فراهم کردن زمینه رشد و تعالی ملت و ساخت یک جامعه انسانی آراسته به دانش، معرفت، و فضائل انسانی و برخوردار از امنیت و رفاه، این مهم‌ترین هدف در اندیشه سیاسی اسلام و حکمرانی دینی است. ساخت کشور آباد هم یعنی ساخت نظامی مدرن برای پیشرفت و توسعه.

وی افزود: حضرت علی(ع) به مالک اشتر توصیه کردند که بدون تأمین نظام مالیاتی و نیروی دفاعی مقتدر به اهداف مزبور دست نخواهی یافت. قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مقدمه به این مهم اشاره کرده است. اگر ادبیات سیاسی ما به‌معنای واقعی کلمه از کلام جامعه‌پرداز و انسان‌ساز علی(ع) بهره‌مند شود، در مسیر دستیابی به تمدن اسلامی حرکت خواهیم کرد.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به آیه ۲۵ سوره حدید قرآن کریم، تصریح کرد: قسط عبارت است از تحقق عدالت در متن زندگی بشر. انسان عادل، مقسط است، به وظایفش عمل می‌کند و راه را برای بسط عدل و داد در جامعه فراهم می‌کند. انسان‌ها آمده‌اند تا به این حد عالی از کمال، عقلانیت و دانش دست پیدا کنند، این مرحله در حکومت امام زمان(عج) تحقق خواهد یافت. با اصلاح افراد بشر شعله‌های خانمان‌سوز فساد از جامعه خاموش خواهد شد.

ابوترابی فرد گفت: وجود مبارک امام عصر(عج) کره خاکی را به مدرسه‌ای بدل می‌کند که امروز قدرت‌های فاسد این کره خاکی، اجازه نمی‌دهند راه برای اندیشه فراهم شود. هشت سال تهاجم بر ملت یمن به این خاطر است که از ساخت یک نظام مبتنی بر ایمان و اندیشه جلوگیری کنند. امروز هم برای مردم مظلوم اوکراین متأسف و رنجوریم. ما هرگز از جنگ و تهاجم استقبال نمی‌کنیم؛ اما اشکی که جهان برای اوکراین می‌ریزد، اشک تمساح است. آنها خودشان این بحران را به‌وجود آوردند و امروز از آن استقبال می‌کنند.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه عصر ظهور، عصر عقلانیت است؛ گفت: در زمانه ظهور امام زمان(عج) جامعه در قله‌های حکمت قرار می‌گیرد، به‌گونه‌ای که زنان خانه‌دار در خانه خود در درجه‌ای از علم و دانش قرار می‌گیرند که به قرآن و سنت رسول الله(ص) فقیه هستند یعنی می‌توانند قضاوت و وظیفه‌شناسی کنند و نظریه داشته باشند. اگر جامعه‌ای در این اندازه از دانش قرار گیرد، به سطح والایی از قدرت دست خواهد یافت.

وی با اشاره به اعدام ۸۱ نفر در عربستان سعودی، گفت: اعدام دسته‌جمعی ده‌ها جوان آراسته به ایمان توسط رژیم مورد حمایت غرب که این روزها برای حمایت از جنایت او نخست وزیر انگلیس به آن کشور سفر کرد، از این نگاه‌های دوگانه چه می‌شود کرد؟ اگر برای حقوق بشر نگرانید، چرا بلافاصله بعد از این جنایت هولناک به این کشور سفر می‌کنید تا با اعلام حمایت خویش نگرانی او را برطرف نمایید؟ این استانداردهای دوگانه حقوق بشر آغازی بر پایان قدرت غرب و فروپاشی نظام سلطه است.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران