کد خبر:14559
پ
۱۳۹۷۰۱۱۴۱۰۰۳۴۳۴۶۲۱۳۷۸۰۳۷۴

بروجردی: آقای عبدالحمید، چرا در مقابل جنایات عربستان سکوت می‌کنید؟

رئیس اسبق کمیسیون امنیت ملی مجلس در نامه‌ای به مولوی عبدالحمید این پرسش را مطرح کرده است که چرا وی در مقابل اعدام علمای شیعه و سنی در عربستان سکوت کرده است. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم علاءالدین بروجردی رئیس اسبق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطا..

رئیس اسبق کمیسیون امنیت ملی مجلس در نامه‌ای به مولوی عبدالحمید این پرسش را مطرح کرده است که چرا وی در مقابل اعدام علمای شیعه و سنی در عربستان سکوت کرده است.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم علاءالدین بروجردی رئیس اسبق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به مولوی عبدالحمید به انتقاد از اقدامات اخیر وی پرداخته است.

مهاجرانی: آقای عبدالحمید، از حکم اعدام عالم دینی در عربستان بگو!

متن این نامه به‌شرح زیر است:

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

رَحِمَ اللّهُ امرَءً عَرَفَ قَدرَهُ وَ لَم‌یَتَعَدَّ طَورَهُ

خدا رحمت کند مردی را که اندازه‌اش را بشناسد و از حدّ و اندازه خویش تجاوز نکند «مولا علی علیه السلام»

جناب آقای عبدالحمید اسمعیل‌زهی، امام جمعه محترم اهل‌سنت زاهدان

جمهوری اسلامی ایران در طول چهل و اندی سال که از عمر پربرکتش می‌گذرد فراز و نشیبهای فراوانی دیده است و در این فراز و نشیبها چه بسیار افرادی که در بالاترین سطح نظام قرار داشتند و در آزمون مسئولیت خویش در برابر ملّت بزرگ ایران و خون پاک شهدا و ارزشهای والای نظام مردود شدند و نتوانستند این بار سنگین مسئولیت را به سرمنزل مقصود برسانند.

ماجرای قائم‌مقام رهبری و تذکرهای مکرر حضرت امام(رض) به ایشان و ادامه ایرادهای بنی‌اسرائیلی وی و حذف قائم‌مقام رهبری توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی گرچه قیاس مع الفارق است ولی واقعیتی است آموزنده برای کسانی که عبرت‌آموز باشند؛ "فَاعْتَبِرُوا یَا أُولِی الْأَبْصَارِ".

همه می‌دانند در بحران اخیر، اطاق فکر و طراحی آن با سوءاستفاده از زمینه‌های داخلی به‌ویژه در بعد اقتصادی خارج از مرزهای کشور بود و به همین دلیل رؤسای کشورهای آمریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس خبیث و تعدادی دیگر از کشورها دخالت مستقیم و آشکار نمودند و شبکه تلویزیونی اینترنشنال عربستان در کنار رسانه تصویری آمریکا و انگلیس خبیث موتور محرک ناآرامی بودند؛ که جنابعالی یک بار هم برای دفاع از امنیت و منافع ملی کشور به آن حمله نکردید.

به‌فضل الهی و توسط مسئولین امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران امروز مردم شریف سراسر ایران اسلامی از نعمت امنیت کامل برخوردارند.

سؤال بسیار مهم و امر بسیار عجیب این است که جنابعالی که تریبون مقدس نماز جمعه را در اختیار دارید به‌جای شکرگزاری از درگاه الهی و تشکر از مسئولین امنیتی و انتظامی که دهها شهید برای برقراری امنیت تقدیم کردند، در این آتش می‌دمید و افکار عمومی را تحریک می‌کنید و به‌جای پرداختن به دشمنان اسلام در سراسر جهان اسلام از رژیم پلید صهیونیستی گرفته تا جنایات آمریکا در عراق، عربستان، سوریه، لبنان و به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان مظلوم یمن و فلسطین و اهانت نشریه پلید فرانسوی به مقدسات اسلامی و ده‌ها مسئله مهم جهان اسلام چرا از تریبون مسجد مکی صدایی برنمی‌آید مگر نه اینکه پیامبر عظیم الشأن (صلّی اللّه علیه و آله سلّم) فرمودند: "الساکت عن الحق شیطان أخرس"؟!

چرا در برابر زندانی نمودن و اعدام صدها عالم برجسته اهل‌سنت و شیعه عربستان سکوت می‌کنید؟

همین کارنامه است که منجر می‌شود یک متفکر فرهیخته جامعه ما آن را مسجد ضرار بداند و مسجد ضرار یک نماد است که در هر مقطعی از تاریخ می‌تواند تکرار شود.

آیا می‌دانید جمهوری اسلامی برای مسجد مکی به‌خاطر حضور صدها طلبه غیرقانونی خارجی مورد اعتراض رؤسای جمهور این کشورها قرار گرفته و هزینه سیاسی پرداخت کرده است؟

جناب آقای عبدالحمید، به‌شهادت ده‌ها عالم برجسته اهل‌سنت ایران، وضعیت اهل‌سنت کشور قبل و بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست و تعداد مساجد و حوزه‌های علمیه ده‌ها برابر شده است.

آیا بر اساس دستور الهی "لَئِن شَکَـرتُم لَاَزیدَنَّکُم"، نباید یک‌بار هم که شده زبان را در کام به تشکر از مسئولین ذی‌ربط جمهوری اسلام بچرخانید و سپاس‌گزاری کنید؟

سخن فراوان است و ان‌شاءالله اَلعاقلُ تکفیهِ الاشاره، تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

علاءالدین بروجردی

نماینده پنج دوره مجلس شورای اسلامی

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران